Порушення правил карантину та хуліганство: як хасиди в Умані відзначили Рош га-Шана

STAS6253
besplatka_728_90_ukr

Приблизно три тисячі хасидів приїхали цього року до Умані, аби відсвяткувати юдейський Новий рік — Рош га-Шана, який цього року припав на 18-20 вересня, пише «Тиждень.ua».

Святкування відбулося спокійно, за повідомленням поліції Черкаської області поліцейські склали сім адміністративних протоколів, зокрема за незаконний в’їзд в Україну, порушення правил карантину та дрібне хуліганство. За порядком стежили близько 600 поліцейських із кількох областей України та шестеро правоохоронців з Ізраїлю.

Крім того, через карантинні обмеження у місцях святкування були закриті більшість кафе, ресторанів та магазинів.

STAS6492

Нагадаємо, 27 серпня Кабінет міністрів оголосив про заборону в’їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусної хвороби. Заборона припала на початок масового паломництва хасидів зі всього світу в Умань на святкування юдейського Нового року. Попри обмеження, паломники намагалися потрапити в Україну через кордон з Білоруссю, проте так і не змогли цього зробити. Водночас, частина віруючих змогла потрапити до України — вони приїхали заздалегідь, здавши тести на COVID-19.

За інформацією міського голови Умані, коронавірусну хворобу виявили у 10 хасидів. Як відомо, представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані на юдейський Новий рік, оскільки тут розташована могила засновника цієї течії цадика Нахмана з Брацлава. Хасиди вважають своїм обов’язком хоча б раз у житті побувати у місці його поховання.

First1

Можливо Вас зацікавить