Потоки енергії, сумна історія чи страх висоти – що варто знати про черкаський міст Кохання

Потоки енергії, сумна історія чи страх висоти – що варто знати про черкаський міст Кохання
в Новини, Суспільство

Арочний міст Кохання у парку «Сосновий бір» (колишній парк 50-річчя Жовтня) – одне з найулюбленіших місць черкащан. Однак попри таку романтичну назву його також нерідко називають «мостом смерті», бо за свою багаторічну історію він став своєрідним місцем паломництва для самогубців.

Лихої слави міст зажив давно. Серед містян здавна відома «легенда» про наречену, яка зірвалася з цього мосту, коли фотографувалася на ньому в день свого весілля. А нещасний наречений, переживаючи смерть коханої, вистрибнув із багатоповерхівки…

Із висоти десятиповерхового будинку з мосту закоханих хтось падає чи не щороку. При цьому достеменно невідомо, чи всі ці люди вирішили піти з життя самостійно. Парк знаходиться на околиці міста, тому є чудовим місцем, у якому можна усамітнитися. За таких умов нескладно, зводячи рахунки, зімітувати самогубство, особливо у нічний час.

Трапляється різне. У 2009 році містян сколихнула звістка про те, що під мостом Кохання знайшли тіло 18-річної дівчини. Як виявилося згодом, скоріше за все, це було не самогубство. Через два роки мати загиблої запросила до Черкас програму «Битва екстрасенсів». Відразу кілька учасників проекту висловили думку про те, що дівчина впала з мосту сама, але трапилося це випадково, а свідками нещасного випадку нібито були товариші дівчини, які після того, що сталося, звідти зникли.

При цьому більшість із них наголосили на тому, що це місце має дуже погану енергетику, і від нього віє холодом і пусткою.

Втім, щоб говорити про недобру атмосферу в тому місці, не обов’язково треба бути екстрасенсом. Достатньо просто боятися висоти, щоб після одного погляду на асфальтовану доріжку, що проходить під мостом, зникло бажання милуватися краєвидами Дніпра.

До того ж, не слід забувати, що арка сполучає два пагорби, між якими – глибокий яр. У своїй книзі «Черкаські місторії» краєзнавець Борис Юхно написав, що з точки зору біоенергетики, пануючу там атмосферу можна пояснити тектонічними розломами між кручами.

З іншого боку, недобрим є і минуле того місця. Свого часу літературознавець Володимир Поліщук, досліджуючи життя письменника Степана Бена, неформально зустрічався та спілкувався з колишніми працівниками КДБ. Так йому вдалося з’ясувати, що, ймовірно, в 30-х роках у тому яру були масові розстріли. Зрозуміло, що ні про яку позитивну енергетику в такому випадку не може бути й мови.

Спроби звести рахунки з життям на мосту Кохання не припиняються й понині. Останні два випадки трапилися зовсім нещодавно. І в обох випадках молоді чоловіки після падіння з мосту померли – один загинув на місці, другий не прийшов до тями в лікарні.

Після цього міська влада вкотре заговорила про те, що міст потрібно якось убезпечувати. Так, днями прийняли рішення про нічне патрулювання на мосту та встановлення з обох сторін хвірток, які замикатимуть на ніч.

До слова, мости стають улюбленим місцем самогубців у багатьох країнах світу. І всюди місцева влада шукає панацею від цієї біди, аби зменшити сумну статистику, яка відлякує туристів.

Одним із таких мостів є міст «Золоті ворота» у Сан-Франциско. Він дуже довгий і гарний, до того ж із нього чудові краєвиди на Тихий океан. Однак величезна кількість людей обрала його не для милування природою, а для останнього в своєму житті стрибка. Щоб виправити ситуацію, місцева влада виділила не один десяток тисяч доларів на встановлення страхувальних сіток.

До речі, про щось подібне говорили і в Черкасах. Дехто ж пропонував поставити височезні перила. Однак багато містян сприймають таку ідею критично, мовляв, хіба це гарно – стояти в клітці й дивитися на Дніпро? А самогубців це не зупинить, якщо захочуть, вони знайдуть інший спосіб покинути цей світ. Крім того, впевнений дехто з черкащан, знаходитимуться й ті, хто стрибатиме в сітки спеціально. Та й знаючи наших людей, туди почнуть кидати сміття і порожні пляшки…

Славу «моста самогубців» здобув і Нусельський міст у Празі. Місцева влада вирішила підійти до вирішення проблеми в досить оригінальний спосіб, встановивши вигнуті назовні перила, змащені спеціальним розчином. При спробі вчинити лихе, потенційний самогубець мав би просто скочуватися назад на міст. До речі, ефективність такого методу оцінили місцеві альпіністи, які проводили експеримент на нових конструкціях.

…Так чи інакше, міст Кохання залишається одним із найулюбленіших місць черкащан, і покищо кожен убезпечує себе на ньому як може.

Читайте також: “Міст Кохання будуть закривати у нічний час?

Реклама