Позови до суду та заяви до поліції: як далі діятимуть відкликані в Черкасах депутати

sesia
besplatka_728_90_ukr

Рішенням керівних органів Партії вільних демократів та Радикальної партії Олега Ляшка були позбавлені депутатських мандатів Альона Цегвінцева, Тетяна Чорнобіль та Віталій Косяк відповідно. 

Як повідомив Сергій Кузляєв на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук», відповідні рішення партій передані міській ТВК.

Міська ТВК, виконуючи норми закону, затвердила наступних по списку депутатів: Наталію Даньковську, Максима Панасенка та Ірину Гончаренко (Арсен Мкртчян подав заяву про складання депутатських повноважень).

Наталія Даньковська, яка тепер має посісти місце в міській раді, відзначила у коментарі нашому виданню, що спочатку думала написати заяву про відмову, однак згодом вирішила, що таки готова знову стати депутатом. За її словами, офіційного рішення вона ще не бачила. На сайті ЦВК зазначається, що пані Даньковська є виконавчим директором «Асоціації міст України». Максим Панасенко зазначений як директор у ПрАТ перукарня «Мальва». Ірина Гончаренко за даними ЦВК є заступником голови правління у ПАТ «Будівельно-монтажне управління №3″.

До слова, ініціювалося відкликання загалом 5-х депутатів, до трьох вищевказаних мали б приєднатися Максим Шадловський, який балотувався від «Партії вільних демократів», та Максим Скорик від ВО «Черкащани». Що стосується першого обранця, то по ньому є заборона суду звертатися до центральних органів партійних організацій з приводу його відкликання. А от що стосується пана Скорика, то поки що невідомо, яке рішення прийме по ньому партія.

Колишній «радикал» Віталій Косяк вже звернувся до суду з приводу порушення його прав як депутата та припинення неправомірних, на його думку, дій міської ТВК. Порушення закону він вбачає у тому, що не було вільного доступу громадян до процесу створення ініціативної групи, були проведені закриті збори виборців у приміщенні режимного об’єкту ГО «БК «Країна Баскетболія» та інше.

- Якби я був на зборах, я б зміг пояснити всі непорозуміння, але мене не допустили. Також на збори не допустили ні ЗМІ, ні правоохоронців, ні громаду, — сказав Косяк.

У свою чергу Альона Цегвінцева збирається написати заяву в поліцію, адже вважає дії «Партії вільних демократів» незаконними.

- Я написала заяву в поліцію, що від «Партії вільних демократів» поступив витяг із протоколу про те, що вони відкликали двох депутатів — Цегвінцеву і Чорнобіль. Якщо ми повернемося до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», то там чітко написано, що Територіальна виборча комісія має звернутися до вищого керівного органу партії. Якщо ми відкриємо статут Партії вільних демократів, то ми побачимо, що найвищим керівним органом партії є з’їзд.  Учора на Територіальній виборчій комісії зачитали, що зібралася політична рада партії і вони відкликали в той же день, коли отримали повідомлення від ТВК, тобто 2 травня. Але в тому ж таки статуті написано, що політична рада партії скликається не пізніше, ніж за три дні. Тобто виходить, що зі сторони Партії вільних демократів є порушення. Тому я звертатимусь до Національної поліції, тому що порушуються мої права як депутата, оскільки можна сказати, що подано просто фальсифіковані документи, — розповіла про своє бачення ситуації та подальші дії нашому виданню Альона Цегвінцва.

Про свої плани пообіцяла згодом розповісти і Тетяна Чорнобіль. Тож чекайте оновлення на нашому сайті.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить