Правова система держави: питання теорії і практики

59bd02d77eb7129cfa22713c44851aa7a31d5bf63d8481671a-pimgpsh_fullsize_distr
besplatka_728_90_ukr

У Східноєвропейському університеті економіки і менеджменту відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Правова система в умовах розвитку соціально-правової держави: питання теорії і практики». Повідомляє прес-служба Черкаської ОДА

Подія викликала науковий інтерес у понад 170 учасників. Це науковці з Черкас, Києва, Кропивницького, Миколаєва, Одеси, Дніпропетровська, Львова та ін. До роботи конференції долучилися судді, працівники прокуратури, юристи, керівники громадських організацій.

Відкрила пленарне засідання ректор університету, професор, доктор економічних наук Любов Шпак. Вона побажала всім цікавої дискусії та зауважила, що правова система України перебуває в постійній трансформації і потребує вдосконалення в умовах розвитку соціально-правової держави.

Із вступним словом до учасників конференції звернувся перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, зазначивши, що тема конференції є актуальною та охоплює всі аспекти суспільного життя.

– Активізація громадянського суспільства, що проявляється в останні роки в різних формах, обумовлює необхідність правової грамотності, – зауважив Віталій Володимирович. – Часто протестні акції межують з допустимими законодавчими нормами і є причиною незадоволення іншої частини громади. Тому правничий діалог на сьогодні є суспільним запитом.

Під час пленарного засідання із доповідями виступили різні науковці. Професор, завідувач кафедри юридичних дисциплін Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, д. ю. н. Валентина Стеценко наголосила на необхідності застосування адміністративно-правових гарантій захисту прав іноземних інвесторів. Принципи доступності правосуддя та проблемні питання його реалізації окреслила завідувач кафедри правознавства Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», д. ю. н. Світлана Обрусна.

Значну увагу привернули доповіді завідувача кафедри державно-правових дисциплін ННІ економіки і права
Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, к. ю. н. Геннадія Волошкевича, голови Всеукраїнської громадської організації «Праведність» Володимира Єрьоменка, проректора з організаційної роботи та зовнішніх зв’язків Східноєвропейського університету, к. ю. н. Віктора Миколенка та ін.

Обговорення наукової проблематики конференції продовжилося на секційних засіданнях.

Конференція відбулась також за участю викладачів юридичного інституту Східноєвропейського університету, які представили свої наукові розробки по цій темі. Охоче взяли участь у роботі секцій студенти та аспіранти, презентуючи власне бачення проблем розглянутої тематики.

За результатами конференції видано збірник тез доповідей.

First1

Можливо Вас зацікавить