Представників неурядових організацій навчали надавати соціальні послуги з паліативного догляду

Представників неурядових організацій навчали надавати  соціальні послуги з паліативного догляду
в Новини

Питання взаємодії державних органів та неурядових організацій у наданні соціальної послуги з паліативного догляду обговорювали нещодавно під час проведення тренінгу, організованого офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні та департаментом соціального захисту населення Черкаської ОДА.

IMG_0092

Такі заходи департамент соціального захисту у співпраці з офісом ОБСЄ та з Уповноваженим ВРУ з прав людини організовує не вперше. Цього разу тренінг відвідали близько 30 осіб, це представники благодійних та громадських організацій, територіальних центрів, Центру паліативної допомоги комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» та Черкаської єпархії УПЦ КП.

В Україні затверджений та застосовується Державний стандарт для організації надання соціальної послуги з паліативного догляду паліативним хворим (тобто людям похилого віку, інвалідам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги). Законодавством передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування при забезпеченні надання соціальних послуг можуть вдаватися до соціального замовлення, тобто замовляти ці послуги на договірній основі у суб’єктів господарювання. При цьому виконавцями соціального замовлення можуть бути виключно недержавні суб’єкти, а отже – громадські, благодійні, релігійні організації тощо.

– Зараз ми активно залучаємо організації громадянського суспільства до надання соціальних послуг, – зауважив заступник директора департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Олег Шимчук, – адже ситуація, коли соціальні послуги надаватимуть як державні інтернатні установи і терцентри, так і громадські організації створить здорову конкуренцію і як наслідок – зросте якість надання послуги.

IMG_0081

Учасники тренінгу дізнались про цільові групи, яким потрібно надавати соціальні послуги з паліативного догляду, навчились визначати індивідуальні потреби отримувачів соціальних послуг, робота в групах допомогла учасникам навчитися розраховувати вартість соціальної послуги з метою проведення соціального замовлення цієї послуги.

– Можливість громадських організацій спілкуватися по суті справи з представниками державних установ, обговорювати різні бачення паліативного супроводу, шукати найкращі варіанти дає надію на те, що люди, які мають потребу у цих послугах, отримають її на найвищому рівні, – переконаний голова служби медичного капеланства Черкаської єпархії УПЦ КП Ігор Лєсов.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА

Реклама