Про методи боротьби з корупцією та зловживання в громадському секторі розповів очільник Агенції підтримки підприємництва та інвестицій

Про методи боротьби з корупцією та зловживання в громадському секторі розповів очільник Агенції підтримки підприємництва та інвестицій
в Новини

Днями в конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» розпочав свою роботу Всеукраїнський молодіжний форум «Youth&Law», який  триватиме три дні в місті Черкаси.

В рамках заходу молодь матиме змогу дізнатись про  особливості корупційних правопорушень у різних сферах життя та про методи боротьби із ними, ознайомитись з юридичними  механізми захисту прав людини в Україні та закордоном, познайомитись із роботою правоохоронних органів, та, найважливіше, обмінятись досвідом та отримати нові знайомства.

«Молодь – це наше майбутнє і, напевно, саме від її обізнаності та успішності залежить і майбутнє України. Можливо, дуже символічно, що форум відбувається напередодні 26-ої річниці Незалежності України, але ж я переконаний, що настав час проаналізувати здобутки та спланувати подальші дії задля якісного державного реформування у галузі антикорупційних дій», – зазначив Євгеній Глєбов, директор ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».

За  словами  Євгенія Глєбова, який виступив в ролі спікера заходу, позитивним є те, що саме молодь наразі приймає активну участь у боротьбі з корупцією, яка є наріжним каменем в процесі розбудови нашої держави.

«Необхідно зазначити, що у сфері протидії корупції необхідна активізація процесу залучення громадських організацій та звичайних громадян, бо влада не бажає кардинально боротися з цим явищем. Свідченням чого слугує низька довіра населення до всього сектору владних інститутів. Тому основними механізмами участі громадських організацій в антикорупційних заходах є моніторинг діяльності органів влади, підвищення прозорості та відкритості влади, що змусить органи влади публічно обґрунтовувати прийняті ними рішення. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави і покращення добробуту громадян України. Світовий досвід доводить, що високий рівень життя населення і корупція – явища несумісні. Тому зростання добробуту населення – найбільш надійний і результативний механізм подолання корупції.  На мою думку, для протидії корупції громадським організаціям важливо об’єднатися в дієві структури, які в змозі цілеспрямовано та послідовно займатися антикорупційною діяльністю», – зауважив Євгеній Глєбов.

Також в ході заходу обговорювалась така важлива тема, як існування корупції у громадському секторі, яка, на жаль, є хворобою сьогодення та з часом може зруйнувати весь організм держави, адже якщо громадський сектор не відстоюватиме принципи доброчесності, не працюватиме за прозорими правилами, то корупція поглине суспільство невідворотно.

«Якщо ви запитаєте в лоб: «Чи є корупція в громадському секторі та як з нею боротися?», – я скажу вам відверто – “Так є! І з нею треба боротися!” Зміни в громадянському суспільстві мають відбуватися паралельно із змінами в інших сферах життєдіяльності нашої країни. Резюмуючи, хочу порадити, аби навчитись розрізняти зраду у діяльності громадських організацій чи громадського діяча, потрібно навчитись аналізувати відповідність реальних дій та вчинків  громадського діяча з задекларованими позиціями та їх узгодженість з загальними морально-етичними нормами суспільства. На сьогодні відповідь має бути простою – якщо ти дійсно працюєш в інтересах громади й своєї країни – то це гідна справа, якщо ж ні – то це зрада. Можливо, це максималізм. Чорне й біле. Однак, варто вже навчитися розпізнавати ворога й боротися з ним. Навіть якщо цей ворог маскується під побратима», – на завершення додав Глєбов.

Реклама