Проблеми в освіті та медицині, комунальні підприємства міста та командна гра, — новопризначений Ігор Коломоєць про посаду заступника

kolomojec
besplatka_728_90_ukr

Інтернет-видання «ВиЧЕрпно» продовжує спілкуватися із заступниками міського голови. Ігор Коломоєць останній приступив до виконання своїх обов’язків, проте вже встиг познайомитися з напрямками, які він очолюватиме,  та скласти власну думку щодо основних проблем, які потребують негайного вирішення.

– На посаді заступника міського голови ви вперше. Розкажіть читачам, з чим раніше була повязана ваша професійна діяльність.

– У 1987 році я закінчив Омське вище загальновійськове училище, 5 років прослужив у Радянській армії, з 1991 року повернувся в своє рідне місто Черкаси, в якому я народився, знаю  кожну вулицю та провулок,  ходив тут у 22-у школу. З 1991 року я в бізнесі, а з 1994 працював у різних потужних компаніях – «Нафтоенерго», «Укррос». Потім пішов навчатися в Академію державного управління, оскільки мені запропонували очолити райадміністрацію. Але, на жаль, знаєте, як все тоді робилося: мені сказали, що ця посада коштує грошей. Звичайно, я відмовився. Тому я далі займався бізнесом. А в 2010 році я написав заяву на вступ до ВО «Свобода». Коли розпочалася Революція Гідності, я з перших днів був на Майдані, був на всіх подіях, які відбувалися в Черкасах. Хотів вступити до лав Збройних сил України, але комісія за станом здоров’я мене не пропустила.

– Від кого ви отримали пропозицію на крісло заступника?

– Запропонував  Анатолій Васильович. Ми провели збори партійної організації ВО «Свобода», де вирішили, що ідемо в команду і показуємо результативну роботу.

– Ви куруєте напрямок освіти і медицини. Для себе ви вже окреслили найгостріші проблеми в цих галузях?

– Що стосується освіти, то найактуальніша наразі проблема, як на мене, стан дитячих садочків і шкіл. Друге, кадрова політика. Наприклад, середній вік викладачів у школах і дитячих садочках взагалі ближче до пенсійного. Якщо є директори шкіл, яким по 77 років, то ви ж самі розумієте. На мою думу, вони мають вже давати дорогу молодим. Тому пріоритетне завдання – утворення якісного викладацького складу. На жаль, на сьогоднішній день він не повністю відповідає європейським нормам. Я не розумію, чому у нас так? Ветеран вчительської справи має передати свій досвід молодшого поколінню. А у нас всі позамикалися в своїх кабінетах: нікого не бачать, не чують, нічим не цікавляться, не розвиваються. Я розумію, що це дуже болісне питання. Але ми маємо думати про наше підростаюче покоління.

Медична галузь сама по собі ніколи не була безпроблемною. Ми ось запровадили безоплатний перший день лікування, коли людина потрапляє у невідкладному стані. Але ж це тільки початок. Потрібно ще вирішити багато питань.

– Якщо вже зачепили тему дитячих садочки, не можу не спитати про зрив тендеру на поставку миючих засобів у ДНЗ. Що сталося?

– Тендер відбувся. Зараз йде відкриття пропозицій. В чому так виникла ситуація: по тендеру йдуть чіткі вимоги до тих же пральних порошків, а там вийшла певна нестиковка, внаслідок чого довелося два рази переносити тендер. Тому система Prozorro в цьому плані набагато краща. Ми там можемо кожну позицію окремо виставляти. А ці тендера не дають виділені кошти використовувати якісно.

Але я сподіваюся, що до 15 травня ситуацію буде врегульовано. Завідуючі поки використовують залишки власного ресурсу, але після 15 травня просять забезпечити їх миючими засобами.

Я тільки за два тижні об’їхав більше 25 садочків. У ході спілкування мені завідуючі казали: «до нас ніколи в житті жоден заступник не приїжджав, а тут заступник ходить і питає ледь не скільки мила залишилося».

– Чи виділятимуть кошти на продовження фінансування першого безоплатного дня лікування пацієнта у черкаських лікарнях, який поступив туди у невідкладному стані? Адже виділених котів на весь пік не вистачить.

– Я за таку ініціативу. Я об’їхав практично кожну лікарню, поспілкувався з пацієнтами, багато було позитивних відгуків, дякували. Тому, сподіваюся, жоден депутат не проголосує проти, коли доведеться виділити додаткові кошти на цю програму.

– Як ви можете прокоментувати передачу площ Центрального стадіон в оренду ФК «Черкаський Дніпро» за 1 гривню 20 копійок в місяць?

– Я за підтримку «Черкаського Дніпра». Але ми повинні підтримувати їх, створивши відповідну програму, а не надавати їм пільгу. Це було б нормально, якби ми з бюджету виділили, наприклад, мільйон на підтримку нашого футбольного клубу. Але ж всі мають бути в рівних умовах, тоді і «Черкаські мавпи» мають отримувати якусь пільгу на оренду, давайте і їм за 1 гривню 20 копійок дамо.

– Очільник КП «Дирекція парків» нещодавно написав заяву на звільнення, назвавши цю посаду занадто політизованою. Чи є вже кандидатура на цю посаду?

– Наразі в «Дирекції парків» працює заступник Володимир Стойко. Я з ним особисто спілкувався – молода, перспективна людина. Моя пропозиція – подивитися декілька місяців, як він працюватиме. Якщо він проявить певний хист, то чого його не затвердити?

Я особисто проти якихось політичних ігор навколо посад. Микола Бондаренко прийняв таке рішення: наскільки воно політичне, не мені судити.

– Наостанок, як вам працюється в новій команді заступників?

– Поки все добре. Що мені імпонує, так це те, що кожного ранку ми збираємося і обговорюємо всі денні питання. Можливо колись це і завершиться, але поки що це так. Зараз у нашому спілкуванні є розуміння і відвертість. Щось вони мені підказують, в чомусь зі мною погоджуються.

Знаєте, я звик працювати з шостої ранку до шостої ранку. Я бачу, що ці люди теж хочуть змін в місті. Кожний день вони виїжджають на якісь об’єкти, працюють. Інше питання чи надовго вистачить цього запалу? Подивимося.

Можливо Вас зацікавить