«Раджу гарячим головам охолодитися»: кандидат у нардепи навів факти можливих фальсифікацій на 197 окрузі

65957985_343688986566730_2296425181020684288_n
besplatka_728_90_ukr

На минулому тижні вже були сформовані дільничні виборчі комісії, однак не всі кандидати в народні депутати подали до них свої кандидатури, що свідчить про їх технічну роль на цих виборах. На цьому наголосив кандидат у нардепи по 197-му виборчому округу Владислав Голуб.

– Що стосується мого однофамільця Голуба Владислава Миколайович, то він подав аж нуль кандидатур до дільничних виборчих комісій, у той час як я понад 100. Це вкотре підтверджує технічність його реєстрації. На жаль, є ще низка таких осіб, які виконують технічну роль для більш топових  кандидатів.

Та на цьому всі «сюрпризи» по 197-му виборчому округу не завершилися.

– 5 липня були сформовані дільничні виборчі комісії по моєму округу. Я ні в якому разі не захищаю Опозиційний блок, але вони подали кандидатури як фракція і, згідно Закону України «Про вибори народних депутатів», їх включення є обов’язковим до складу ДВК. Проходити жеребкування вони не повинні. Але системний адміністратор ввів їх подання не як фракції, а як політичної партії, тобто автоматично вони пішли на жеребкування, а не на обов’язкове включення. Такий факт є не лише грубим порушенням чинного законодавства, що несе покарання у вигляді дострокового припинення повноважень керівництва комісії, а й може свідчити про можливу підготовку до фальсифікацій, — зазначив нардеп.

За словами Владислава Голуба, якби цей факт було виявлено не вчасно, він міг би бути використаний в майбутньому, як підстава для оголошення виборів недійсними. Зумисно чи ні це було зроблено, мають визначити правоохоронні органи. Однак, на думку кандидата в народні депутати, керівництво ДВК має понести кримінальну відповідальність.

Проаналізувавши ж керівний склад дільничної виборчої комісії, Владислав Голуб з’ясував, що голова ДВК  № 197 Тетяна Туз є рідною сестрою одного з кандидатів у народні депутати України – Сергія Михайловича Дубенця, який балотується по цьому ж виборчому округу.

– Чи є це порушенням законодавства? З юридичної точки зору – ні, а з морально-етичної сторони і дотримання норм неупередженості дій комісії, то я б на місці Тетяни Михайлівни Туз склав би повноваження голови комісії з метою гарантування чесності виборчого процесу, — прокоментував своє бачення ситуації Владислав Голуб, відзначивши, що пані Туз очолювала цю ж ДВК і на президентських виборах.

Також кандидат у нардепи наголосив, що вже звернувся до КВУ, громадянської мережі ОПОРА та міжнародних спостерігачів стосовно підготовки імовірної фальсифікації виборів на 197-ому виборчому округу.

– У мене є інформація, що готуються фальсифікації на деяких дільничних виборчих комісіях в містах Золотоноша та Черкаси. Одним із варіантів є те, що будуть забирати голоси у Голуба Владислава Володимировича, тобто мене, і перекладати іншому кандидату, якого зареєстрували моїм «двійником». Хочу відразу попередити, що ми поінформовані про подібні спроби. Тож раджу цим гарячим головам охолодитися, оскільки зробити їм це не вдасться, а відповідати доведеться перед законом, — зазначив нардеп.

Наостанок Владислав Голуб прокоментував проведення 12 липня телемосту між українським телеканалом NewsOne та російським державним каналом «Россия 24», засудивши подібні маніпуляції напередодні виборів:

«Я ніколи в житті не буду з силами, які є антидержавними, антиукраїнськими і тими, які співпрацюють з країною-агресором – Російською Федерацією. Усім прихильникам примирення і телемостів з Росією нагадаю, що п’ять років поспіль йде війна. Практично щодня гинуть люди – і цивільні, і українській військові. Москва не має ніяких інших планів, аніж позбавлення України незалежності та територіальної цілісності. Тому проект «телеміст» є абсолютно неприйнятним для України. І якщо Президент Володимир Зеленський та його команда вважають це демократією, то вони мають знати, що така «демократія» може дуже дорого коштувати Україні».

First1

Можливо Вас зацікавить