Реформа податкової міліції: як бути далі?

Реформа податкової міліції: як бути далі?
в VoxConnector, Новини

Михайло Соколов, експерт РПР, про реформу податкової міліції:

Минулого року Верховна Рада допустила технічну помилку, і ліквідувала податкову міліцію.

Це стало своєрідним поштовхом, стимулом для того, щоб прискорити роботу над реформою податкової міліції.

З одного боку ми бачимо, що Міністерство фінансів виступає як прогресивіст, як драйвер реформи. Мінфін наполягає на створенні єдиного органу, який акумулює функції податкової міліції та інших силових органів по боротьбі з економічними злочинами.

З іншого боку, ми бачимо спроби депутатів на рівні парламентського комітету з питань податкової та митної політики повернути в правове поле податкову міліцію. Як бути далі?

Міністерство підготувало свій законопроект про створення фінансової поліції, який ще повинен розглянути уряд. Паралельно в парламенті зареєстрований депутатський законопроект “Про фінансову поліцію” №4228, який також передбачає створення єдиного органу по боротьбі з економічними злочинами проти держави. Багато в чому ці законодавчі ініціативи схожі.

Як показує практика, коли у політичного істеблішменту є реальне бажання щось зробити – законопроекти готуються, доопрацьовуються і приймаються дуже швидко.

Тому очевидно, що реформа податкової міліції не відбувається не через технічну неготовність законопроекту, а через наявність політичних причин, які блокують створення нового органу.

Потрібно рухатися далі: визначитися з тим, який законопроект – урядовий чи депутатський – ми беремо за основу і якомога швидше доопрацювати його. Як правило, в урядових законопроектів більше шансів на проходження.

Для бізнесу готовність влади провести реформу податкової міліції – це сигнал про те, буде чи не буде покращення інвестклімату, про готовність влади приймати реальні, а не декларативні рішення.

І сьогодні цей сигнал від влади – дуже змішаний.

VoxConnector спеціально для «ВиЧЕрпно», Черкаси

Реклама