Регіональна комісія з ТЕБ та НС рекомендувала скасувати рішення Черкаського МВК щодо послаблення карантинних обмежень

Регіональна комісія з ТЕБ та НС рекомендувала скасувати рішення Черкаського МВК щодо послаблення карантинних обмежень
в Новини

Під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулося 1 травня, ухвалили рішення про рекомендацію Черкаській міськраді скасувати рішення виконкому щодо передчасного послаблення карантинних обмежень в місті (Протокол №22 від 01.05.2020), повідомляє пресслужба Черкаської ОДА

Нагадаємо, 30 квітня виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив рішення № 331 про відновлення роботи об’єктів торгівлі, сфери послуг, міських парків, скверів та об’єктів спортивної інфраструктури на території м. Черкаси. Водночас, штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня Черкаській міськраді спрямував листа щодо приведення рішення у відповідність до вимог чинних нормативно-правових актів України.

Читайте також: Президент передав “полум’яний” привіт міському голові Черкас (ВІДЕО)

Постанова № 211 від 11.03.202  «Про запобігання поширенню  на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCоV-2»

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко:

Відповідно до рішення виконкому дозволено працювати об’єктам торгівлі, зокрема будівельним магазинам, також магазинам електротехніки, об’єктам сфери послуг, літнім майданчикам кафе, ресторанів, відвідувати міські парки, сквери – з дотриманням карантинних вимог. У разі недотримання норм, об’єкти будуть закриті. Вважаю цим рішенням ми відновили соціальну справедливість.

Директорка Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України, головна державна санітарна лікарка області Людмила Кравченко:

Основне завдання на сьогодні попередити поширення інфекції та забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення на території області. Рішення ж Черкаського виконкому може призвести до ускладнень епідемічної ситуації як у місті, так і в області в цілому. Щодня лабцентр отримує для дослідження більше 500 зразків біоматеріалів від контактних  осіб, хворих із підозрою на коронавірус. Цієї п’ятниці надійшла 1 тисяча зразків. На сьогодні 70 медиків інфікованих в області, з них 22% – в Черкасах. Працюємо майже цілодобово. Тому зараз зупинити карантинні заходи вважаю недоцільним. Усі країни виходять із карантину поступово, тож переконана маємо притримуватись відповідної Постанови КМУ.

Начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Михайло Куратченко:

Загалом останнім часом кількість складених адмінпротоколів про порушення карантинних заходів зменшилась, оскільки населення в цілому дотримується карантинних вимог та обмежень встановлених Урядом. Яким чином розвиватимуться події в результаті ухваленого Черкаським міськвиконкомом рішення, що суперечить постанові Кабінету Міністрів України, – невідомо, але, вірогідно, збільшиться кількість порушень та буде загроза життю і здоров’ю громадян, може спричинити поширення захворювання на території міста. Маємо усвідомлювати, що згідно з Конституцією України вищим органом виконавчої влади є Кабінет Міністрів України, а не виконком. Ст. 117 Конституції України вказує про те, що КМУ в своїй діяльності видає постанови та розпорядження, які є обов’язковими для виконання. Орган місцевого самоврядування також повинен їх дотримуватися та виконувати, але вирішив їх демонстративно порушити та самостійно скасувати, наразивши населення міста на небезпеку. У зв’язку із цими порушеннями, ми відкрили кримінальне провадження за частиною 1 ст. 325 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. У цілому рішення МВК суперечить нормам чинного законодавства, є незаконним і підлягає скасуванню. Під час слідства ми встановимо, чим керувались посадові особи виконкому під час ухвалення такого рішення.

Т.в.о заступника начальника Головного управління Нацполіції в Черкаській області Сергій Коваленко:

Таке рішення призведе до збільшення скупчень людей в громадських місцях. Нині в місті працює 15 піших патрульних нарядів для недопущення порушення карантинних норм та протидії поширенню коронавірусної хвороби. Також діють додаткові групи з комунікації з громадянами.

Керівниця Голового управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко:

Обласна комісія ТЕБ та НС своїм рішенням від 30.04.2020 рекомендувала розглянути на відповідних комісіях роботу агропромислових ринків, які б відповідали згідно постанові Головного державного санітарного лікаря України 14 від 27.04.2020. Дані вимоги повинні чітко виконуватись. Насамперед ці агропромислові ринки повинні мати лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи, експлуатаційний дозвіл та бути зареєстровані в реєстрі потужностей операторів ринку. На території Черкаської області таким вимогам відповідає лише 31 ринок. У м. Черкаси лише 3 ринки мають лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, експлуатаційні дозвола та зареєстровані в реєстрі потужностей операторів ринку. Перед відкриттям ці ринки повинні обов’язково пройти комісійну перевірку на дотримання відповідних вимог постанови Головного державного санітарного лікаря. Окрім того, якщо ці ринки будуть відповідати вимогам, на них в часи роботи будуть присутні 2 представники держпродспоживслужби для контролю дотримання виконання постанови.

У Черкаській області на сьогодні проведено комісійні перевірки агропромислових ринків, які висловили готовність до роботи та підтверджено відповідність до даної постанови. Це лише 4 ринки: Городище, Кам’янка, Христинівка, Чигирин. На сьогоднішній день в м. Черкаси жодний ринок на висловив готовність до роботи згідно з відповідною постановою. Але представники ринків запевнили, що інтенсивно працюють над усуненням недоліків. Рішенням міськвиконкому було фактично незаконно відкрито, всупереч постанові, всі ринки, які є в м. Черкаси, аргументуючи, що це ярмарки. Насправді це просто стихійна торгівля, яка може призвести не лише до погіршення епідемічної ситуації по COVID-19, а й до отруєнь небезпечною продукцією, а також до інфекційних захворювань, пов’язаних з передачею через харчові продукти тваринного походження.

Голова ОДА Роман Боднар:

Положення Конституції передбачає, що всі державні органи та органи місцевого самоврядування діють в межах і в спосіб, передбачений нею. Є відповідні процедури. Завчасно введений карантин та закриті кордони сприяли тому, що пандемія перебуває в межах запланованого коридору і вже в травні ми виходимо на зниження кількості хворих. Не було б карантину, мали б набагато більше хворих. Лише сьогодні в області маємо 70 хворих медиків. Багато з них безпосередньо в обласному центрі. Маємо усвідомлювати всю відповідальність. У режимі введення надзвичайної ситуації питання врегулювання і запровадження карантинних протиепідемічних заходів покладено на державні та регіональні комісії з ТЕБ та НС, фахівці яких можуть проаналізувати стан ситуації, можливі наслідки. Зрозуміло, що карантинні заходи не є зручними, однак вони дають змогу убезпечити населення. Уже наступного тижня Уряд має ухвалити рішення про поетапний вихід із карантину.

Комісія з питань ТЕБ та НС також рекомендувала роботодавцям Черкащини:

– продовжувати виконання встановлених карантинних обмежень Постанови КМУ № 211 – до їхньої зміни чи скасування;

– утриматись від відновлення роботи на підставі рішень сільських, селищних, міських рад та комітетів всупереч карантинних обмежень , встановлених постановою.

Додамо також: міський голова Черкас є керівником цивільного захисту міста Черкаси. Відповідно  до вимог Кодексу має забезпечити контроль за станом санітарно-гігієнічної та епідемічної ситуації в місті.

Реклама