Ректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького розповів про нові підходи до фінансування закладів вищої освіти (ВІДЕО)

Олександр Черевко
besplatka_728_90_ukr

Комп’ютеризація освітнього процесу, діджиталізація та оновлення сучасних лабораторій. І це ще не весь перелік змін, на які чекали навчальні заклади багато років. У студії «ВиЧЕрпно» ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко розповів про нові підходи до фінансування закладів вищої освіти та основні досягнення університету.

Олександр Черевко зазначив, що у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького уважно слідкують за змінами у нових підходах фінансування:

- Від цього залежить доля всієї освіти і, зокрема, вищих освітніх закладів. У більшості ми підтримуємо зміни, які анонсує уряд. Такі теми як діджиталізація та комп’ютеризація є дуже важливими для покращення освітнього процесу. Якщо говорити про середню школу, то очікується пришвидшена реформа нової української школи. Також усіх хвилює доля вищих освітніх закладів. Перше, що було анонсовано, — це зміна у фінансуванні. Фінансування буде прив’язане до стимулів. Університет повинен працювати і надавати якісну освіту.

Ректор університету підкреслив, що рівень якості освіти можна буде визначити за допомогою національних та міжнародних рейтингових показників. Так можна буде виявити рівень активності будь-якого науковця, а саме: де було опубліковано його роботи та їхню наукову новизну. Саме це впливатиме на фінансування вищого освітнього закладу.

- Добре те, що з приходом нової команди стає відчутно, що прискорюється реформа нової української школи, процес удосконалення якості освіти і розвиток вищих освітніх закладів, — наголосив Олександр Черевко.

Детальніше дивіться у відео:

Можливо Вас зацікавить