Ректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького про основні аспекти відкриття ринку землі: за і проти (ВІДЕО)

Олександр Черевко
besplatka_728_90_ukr

До другого читання буде доопрацьований законопроєкт про обіг земель. Зокрема, до нього будуть внесені правки, згідно з якими іноземці та іноземні компанії матимуть змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму. Для того, щоб волевиявлення відбулось, Верховна Рада України розробить і ухвалить окремий закон, який чітко встановить види і механізми референдуму. У студії «ВиЧЕрпно» ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко висловив своє бачення перспектив відкриття ринку землі в Україні.

Варто зауважити, що законопроєкт внормує перелік тих, хто зможе набувати права власності на землю. Законопроєктом також буде передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

- Це питання дійсно хвилює всіх. У нашій країні діє конституційна ринкова економіка і, безумовно, якщо людина має власність, то вона має право її продавати. Стратегічно я за таке рішення, тим паче, що закон був прийнятий у першому читанні. Проте, якщо зупинитися на цьому, то я категорично проти. Закон недовершений і є багато речей, які ми повинні обговорити до кінця. Потрібно вибудовувати покроковий план дій, щоб це відбулося на користь українського суспільства, фермерів і власників земельних паїв, — зауважив Олександр Черевко.

Наголосимо й на тому, що у законопроєкті прописано, що компанія-покупець або громадянин повинні перевірятися при реєстрації на предмет походження бенефіціарів. Крім того, буде постійний моніторинг власників землі. Якщо у межах моніторингу стане відомо, що якийсь росіянин або російська компанія стала власником української землі, ділянку конфіскують.

- По-перше, Росія, як країна агресор, не має права брати у цьому участь. По-друге, іноземні власники також певний період не беруть в цьому ніякої участі. Треба зробити так, щоб іноземці прийшли до нас через інвестиції, — додав Олександр Черевко.

Дивіться детальніше у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить