«Рецепт нашого успіху в оптимізації та використанні інноваційних технологій», — Олександр Коротков

30429676_2022712614469271_1487808604_n
besplatka_728_90_ukr

Реалізовуючи стратегію управління енергоефективністю «Українська мукомельна компанія» реалізовує спільно з ТОВ «КХП «Тальне» з іноземними інвестиціями» пілотний проект з моніторингу споживання енергоносіїв. Про це повідомляє прес-служба товариства.

«На першому етапі впровадження нової стратегії енергоефективності нами реалізовано автоматизований моніторинг витрат електроенергії. Наразі працюємо над реалізацією другого її етапу моніторингу виробничих витрат газу і тепла», сказав голова «Української мукомельної компанії» Олександр Коротков.

Для реалізації проекту було обрано програмне забезпечення SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). Його розробником та виробником є компанія Schneider Electric, одна зі світових компаній-лідерів у галузях розробки та впровадження інформаційних систем для автоматичного моніторингу виробничих витрат енергоносіїв.

Довідково: використовуючи цей програмний продукт, комп’ютеризована система контролю витрат енергоносіїв здійснює моніторинг використання енергоносіїв на підприємстві, завантаженості виробничих ліній і детальне відображення фактичних витрат енергоресурсів для випуску продукції в режимі онлайн. Також система здійснює візуалізацію отриманих даних.

Зазначимо, що аналогічні алгоритми оптимізації використання енергоресурсів і вдосконалення виробничих процесів використовують найбільш економічно успішні компанії світу. Можливість оперативно вживати заходів щодо зменшення виробничих витрат дозволять виробнику бодай частково нівелювати вплив постійного зростання тарифів на енергоносії на собівартість кінцевої продукції.

«Іншим напрямком у нашій новій стратегії управління енергоефективністю є частковий перехід наших виробничих потужностей на використання альтернативного палива. Мова йде про  переробку зернових відходів, утворених в процесі чистки та сушки зерна на паливні брикети», — поділився планами Олександр Коротков.

Довідково: щорічно на борошномельно-круп’яних та комбікормових виробництвах України утворюються десятки тисяч тонн відходів зернопереробки, які вивозять на звалища для захоронення. У той же час їх можна використовувати як сировину для виробництва паливних брикетів. Ця тенденція вважається у світі дуже актуальною. Особливо у зв’язку із зростанням цін на традиційні енергоносії, посиленням міжнародних екологічних вимог до продукції, збільшенням платежів за забруднення навколишнього середовища, подорожчанням транспортних послуг тощо.

«Теп­ло­ве сушіння зер­на, без яко­го стає про­бле­ма­тич­ним йо­го три­ва­ле зберіган­ня у схо­ви­щах різних типів, є однією із го­ло­вних і найбільш енер­гоємних тех­но­логічних опе­рацій післяз­би­раль­ної об­роб­ки збіжжя, — говорить очільник товариства Олександр Коротков. — Нині ми вивчаємо досвід конкурентів у цій сфері. Одна з компаній, не маючи ані відходів деревини для створення пелет, ані лушпиння соняшника, яке дозволяє виробляти якісні паливні брикети, почала виготовляти біопаливо з лушпиння зерна. За твердженням фахівців, таке паливо нічим не поступається у тепловіддачі «традиційній» сировині. Зараз ми активно вивчаємо це питання».

Довідково: за теплотворною здатнністю брикети з відходів зернопереробки практично не поступаються вугіллю, а з екологічної точки зору перевершують його та інші традиційні джерела енергії. Фахівці твердять, що подібна утилізація відходів зернопереробки та використання їх у якості альтернативного палива забезпечує значний екологічний ефект та є економічно перспективною.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить