Ринок землі потрібен Україні!

ruban
besplatka_728_90_ukr

Нормальний ринок землі потрібен у першу чергу мільйонам українців. Як і фінансова підтримка МВФ у складний період.

Ми можемо не співпрацювати з МВФ. Але тоді доведеться набагато сильніше, аніж вимагає МВФ, зменшити державні витрати. І це позначиться на всьому: пенсіях, зарплатах, школах, лікарнях, солдатах, шляхах. Завдяки підтримці МВФ ми можемо зробити економію менш болісною та повільнішою, виграти час для економічного зростання, яке з часом може зменшити потребу в такій економії.

Загроза від права продавати землю у бідній країні не більша, аніж від права продавати своє житло. Але ж ми не забороняємо це робити. Хоча теоретично у результаті людина теж може стати безхатченком. Сьогодні через відсутність права легально розпоряджатися своєю власністю на землю мільйони українців змушені шукати, як зробити це через тіньові схеми. Відсутність легального ринку землі завдає лише шкоди як звичайним громадянам, так і державному бюджету.

Мають бути розроблені та встановлені чіткі правила оцінки та продажу землі. Люди мають отримати право вільно розпоряджатися своєю власністю, землею, якою володіють законно. Ринок землі працює у всіх цивізілованих та розвинутих країнах. Не можна прагнути до ЄС, і обмежувати права людей розпоряджатися приватною власністю.

Свого часу Юлія Тимошенко підтримувала продаж сільськогосподарської землі, про що свідчать її дії як Прем’єр-міністра. У 2008 році вона підписала Меморандум з МВФ, де взяла на себе зобов’язання утворити в Україні ринок с\г землі. За списками партії Тимошенко до ВР пройшли найбільші землевласники в Україні: Богдан Губський та Андрій Веревський. Ці мільйонери скупили більшу частину земельних паїв у Київській, Черкаській та Полтавській областях.

Політичний експерт Сергій Таран влучно зауважив:

«Наступні референдуми після референдуму щодо ринку сільгоспземель мають бути:

1) щодо мораторію на продаж нерухомості («бо іноземці і олігархи можуть скупити наші квартири»);

2) щодо мораторію на підвищення цін («бо люди бідні, нема за що купляти»);

3) щодо мораторію на приватну власність («бо від того багаті багатіють, а бідні бідніють»).

Останній мораторій має бути мораторієм на розум, бо для чого він потрібен народу, який ствердно голосуватиме по всіх попередніх питаннях?»

Якщо і проводити опитування щодо продажу землі, то опитувати потрібно власників земельних паїв — селян, а не «неофеодалів» — місцевих аграрних «князьків» чи людей, які й дня не працювали на землі.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить

 • Сергей Иващенко

  Поддерживаю продаж земли и спрашивать необходимо обладателей зем паив Имею пай живу в городе за пай получаю гроши.

 • Мыкола Червоненко

  враньё.
  Жильё никто не скупает, потому что это глупо. Зачем скупать жильё у украинцев за большие деньги, если это жильё можно купить за малые деньги, либо вообще получить бесплатно?И смысл покупать у человека жильё, если он за вырученные деньги пойдёт и купит другое жильё?

  А вот если скупить всю землю, то уже никто не сможет на этой земле построить новое жильё, и таким образом уже тогда можно будет начать скупать жильё. Но и тогда скупать жильё никто не будет. Просто будут повышать всё время коммуналку и в конце-концов выгонять людей за долги по коммуналке.

  Есть яркий пример Сходницы — курорта в Львовской области. Раньше это было забитое село. Когда в 90-х люди стали получать участки по 10-15 соток на каждого жителя, то приехали скупщики земли, которые скупали участки по 300-400 долларов за сотку. Граждане стали активно продавать участки, а на вырученные деньги делать в своих халупах «евроремонты» (самые умные), ну а самые обычные просто эти деньги проедали и пропивали, покупали шматьё и дешовые автомобили. В конечном результате, земли СХодницы скупили магнаты, понастроили там фешенебельные особняки, виллы, гостиницы, псевдосанатории, дальше туда понаехали депутаты, которые раздерибанили местную землю уже гектарами. И местные, которые рассчитывали разбогатеть за счёт продажи своей земли, кусают локти — так как деньги потратили, жить в их евроотремонтированные халупы отдыхающие не стремятся попасть, а отдают предпочтение новым, свежепостроенным виллам, которые построили либо «понаехавшие» инвесторы, либо местные жители, которые не продали свои участки, а сами строили новые виллы.
  А цена за сотку земли в Сходнице выросла до 4-5 и даже до 10 тысяч долларов.