Різнокольорові бюлетені, підвезення виборців кандидатами, але в цілому вибори голів ОТГ на Черкащині пройшли спокійно, — ОПОРА

vybory
престо 728_90_ранкова кава

У день виборів голів об’єднаних територіальних громад на Черкащині якихось інцидентів, порушень, курйозів, які б могли вплинути на виборчий процес, не зафіксовано. Про це розповів координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

До дня виборів сталися певні проблеми із бюлетенями. Зокрема, в суботу в Ірклієві (Чорнобаївський район) їх передруковували. Було надіслано від двох дільничних комісій акти ТВК через те, що бюлетені були надруковані з різними відтінками – від білого до майже червоного. Згідно постанови ЦВК, коли голосують за голову ОТГ, бюлетені мають бути рожевими. Крім того, в Ірклієві кандидати на одномандатних округах виявили, що не по порядку були розташовані їхні прізвища. Тим не менше, бюлетені роздрукували, вчасно роздали і вибори відбулися.

Схожа ситуація була в Кам’янці, коли кандидатка виявила напередодні виборів, що вона агітувала себе під одним номером, а на бюлетені та іншій друкованій продукції виявилось, що номер у неї інший. У Карашині (Корсунь-Шевченківський район) двох кандидатів від однієї партії переплутали округами. А вони неофіційно сказали: «Та нехай вже так і буде», але тоді теж передрукували бюлетені.

У деяких ОТГ панікували через те, що багато голосували вдома.

kolisnschenko

Захар Колісніченко розповів, що у день виборів  все розпочалось дуже тихо. У Матусеві невчасно відкрили дільницю. Це було пов’язано із перерахунком бюлетенів. У Келеберді зафіксували особу, яка мала на руках список виборців, та робила в ньому певні відмітки. Через це викликали правоохоронців, які й з’ясують, з якою метою вона це робила.

З Кам’янки повідомили про підвезення виборців. Один з кандидатів зафіксував автобус, який підвозив людей. Там теж звернулись до правоохоронців. У Степанках теж один із кандидатів підвозив кілька разів виборців до дільниці, а коли йому зробили зауваження, сказав, що привіз тещу. У Степанках так само викликали поліцію, які відібрали у цього кандидата пояснення.

Захар Колісніченко зауважив, що підвезення виборців у законі «Про місцеві вибори» не згадано. Це можна інтерпретувати як можлива агітація чи підкуп. Тому це мають з’ясувати правоохоронці.

Підрахунок наразі ще триває. Протоколів про результати голосування ще не було. Проте вже можна говорити про перші результати.

Нагадаємо, що 1379 осіб зареєструвалися на посади депутатів у 12 сільських ОТГ та 2 міських — Кам’янці і Жашкові, та 86 осіб на посаду голів об’єданих громад. Найбільше зареєстровано на посаду депутатів у Кам’янці — 293 особи.

Участь у виборчому процесі братимуть 17 партій. Тільки ВО «Батьківщина» висунула своїх кандидатів у всі громади. Цікаво, що на посаду голів ОТГ зареєстрований 71 самовисуванець, а на посаду депутатів — 244.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить