Ротарі — це стиль життя: у ЧДТУ обговорили питання миру в Україні

Ротарі - це стиль життя: у ЧДТУ обговорили проблему миру в Україні
besplatka_728_90_ukr

26 березня у Черкаському державному технологічному університеті обговорили питання миру в Україні. Дискусія відбулася за ініціативи Ротарійського руху в Черкаській області. На захід завітав заступник Голови комітету розбудови миру в Україні Дистрикту Ротарі Інтернешнл, офіційний спікер ООН, медіатор, миротворець Дірк Люстіг, який виступив із надзвичайно актуальною темою сьогодення «Ротарійська ініціатива з розбудови миру для України».

Захід розпочався із вітального слова ректора ЧДТУ Олега Григора:

«Продовжується тиждень сучасної філософії і ми ділимося своїми думками й поглядами, а це є досить важливо. Я впевнений, що ми всі разом додамо належних зусиль, аби дійсно панував мир, починаючи з університета, міста, області, України в цілому».

Ротарі - це стиль життя: у ЧДТУ обговорили проблему миру в Україні

Завідувачка кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ Анжела Бойко розповіла, що організація Ротарі є одним із засновників ООН, вона поза політикою та релігійними проблемами. Пані Анжела сама є членом клубу Ротарі в Черкасах. Чому саме цей спікер? Дірк Люстіг — офіційний спікер ООН, медіатор, який 34 рази був у зоні АТО. Він говорить, що в Україні йде війна, але про цю війну знає, на жаль, далеко не весь світ.

Ротарі - це стиль життя: у ЧДТУ обговорили проблему миру в Україні

- Ротарі має три рівні: дитячий рівень — Інтеракт, студентський рівень — Ротеракт, рівень для дорослих називається Ротарі. Так от, тільки в ЧДТУ знаходиться Ротеракт. Ми є базовим закладом і наші студенти є активними членами організації. Я глибоко переконана, що наша молодь, наші викладачі зможуть методом виховання донести до суспільства, що ми маємо робити задля миру в країні, — повідомляє Анжела Бойко.

Зазначимо, Ротарі це виключно благодійна організація, яка займається покращенням життя громади. Зараз тільки в ЧДТУ знаходиться студентський ротеракт.

«Ми відкриті, якщо молодь хоче долучатися до нас, ми тільки раді. Чим ширше це коло, тим краще вирішуватимуться проблеми миру», — міркує пані Анжела.

Медіатор та миротворець Дірк Люстіг розповів, що в Україні є всього три Інтеракт-клуби і найстарший з них знаходиться саме в Черкасах, який функціонує на базі першої міської гімназії.

«Ротарі це не просто гарні значки, якоїсь такої поважної спільноти. Для мене Ротарі — це стиль життя. Головною ідеєю є добро. Адже ти отримуєш значно більше від того добра, що зміг зробити», — говорить Дірк.

Ротарі - це стиль життя: у ЧДТУ обговорили проблему миру в Україні

Також Дірк Люстіг розповів свою біографію та за яких умов потрапив до України. Швейцарець поділився з аудиторією планом розбудови миру в нашій країні.

Наостанок він зазначив, що у своєму житті керується таким висловом — «Service above Self» — служіння понад власне Я.

Ротарі - це стиль життя: у ЧДТУ обговорили проблему миру в Україні

Можливо Вас зацікавить