«Самотні душі» через об’єктив фотокамери: у Черкасах презентували соціальний проект (ФОТО)

DSC03787
start-728x90-animated

У Черкасах стартував соціальний проект «Самотні душі», який покликаний показати справжні емоції й переживання одиноких осіб, які перебувають у будинках для пристарілих Черкащини й потребують уваги й турботи, особливо, у період новорічних та Різдвяних свят. Ідею цього проекту втілили представники області, обласна газета «Нова Доба» та черкаський фотограф Олександр Рибалка.

DSC03779

Відкриття фотопроекту відбулося сьогодні у художньому музеї, а сама виставка діятиме до кінця січня. Тут, на світлинах, зображенні люди поважного віку, які перебувають у трьох закладах для пристарілих: у Чигирині, селищі Пальміра Золотоніського району та у Степанцях Канівського району. Кожна людина на цих знімках має свою по-справжньому унікальну і водночас прикру історію. Про це під час свою виступу наголосив фотограф Олександр Рибалка, який впіймав через об’єктив фотокамери людські надії та біль.

- Про кожну із цих історій уже не боляче оповідати, адже вона  пропущена через себе. Перебуваючи там, я не хотів показати, що вони там їдять, чи які там ліжка, а хотів показати людську душу. Найголовніше для цих людей — це увага, адже у кожного із них особлива історія, яка певною міроє є моторошною. Тут, наприклад, є жінка, яка власнохідь ледве жива прийшла до будинку пристарілих, є люди, які поховали усіх рідних і залишилися одинокоми, а є і ті, від кого відмовилися рідні, а також є військовий лікар, який обморозив і втратив у результаті цього кінцівки, — оповідає Олександр.

DSC03834

Про важливість таких проектів для одиноких людей зазначив і перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, наголосивши, що варто жити долями інших людей та варто перейматися їхніми проблемами.

DSC03805

DSC03775

DSC03781

DSC03784

DSC03774

Також на фотовистаці був організовий майстер-клас від черкаської майстрині Наталії Харченко, на якому кожен охочий міг зробити власноруч подарунок  і передати його самотнім жителям будинку пристарілих. Матеріали для виготовлення подарунків були закуплені за фінансової підтримки черкаського підтриємця та мецената Араіка Мкртчяна.

DSC03879

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить