Умань стала містом декількох скандалів

Умань серед найкращих туристичних міст України
besplatka_728_90_ukr

Перший місяць нового 2017 року став для Умані багатим на скандали. Від ДНРівських каналів до деяких центральних, поширювалися ідеї, що уманчани фашисти і антисеміти, які утилізують львівське сміття та намагаються закрити підприємство, що випікає найкращий хліб регіону… Кому вигідні такі чутки, розбиралася «Вечірка», інформує «Вечірня Умань«.

Туристична перлина України – так Умань називали на останніх виборах майже усі кандидати. Сьогодні ж в інтернеті армія ботів, які ще недавно рекламували деяких політиків, поширює інформацію про процвітання в місті фашизму і беззаконня. Одна екс-чиновниця навіть дала інтерв’ю терористичному каналу NewsFront, де розповідала про фашизм у місті… І це в часи, коли місто ховає своїх героїв… «Вечірка» перевірила три найбільш поширені чутки – львівське сміття на уманському полігоні, закриття заводу «Уманьхліб» та антисемітизм і напад на чесний хасидський бізнес… Тему фашизму вирішили не чіпати, аби не популяризувати телеканали терористів, які вбиваючи одних уманчан-захисників країни, використовують інших уманчан, щоб назвати містян фашистами, а себе назвати визволителями…

Міст спотикання

Місток між магазином і могилою Рабі Нахмана, який інспекція з благоустрою демонтувала через його незаконність, спричинив цілий шквал звинуваченнь в корупції. Попри те, що інспекцію з благоустрою очолює розвідник і колишній АТОвець Артур Васалатій, який відзначився сміливістю та непідкупністю під Слов’янськом, у соцмережах говорили, що так влада… шантажує хасидів, аби ті платили кошти. Тоді як міський голова Олександр Цебрій стверджує – часи беззаконня і хаотичних забудов в районі паломництва закінчилися. І під знесення піде 70 об’єктів…

sdjhlh (2)

 

«Під час зустрічей, бесід з уманчанами не раз доводилося чути нарікання з приводу незаконно встановленого містка, що по вулиці Григорія Косинки. Ця невідомо ким зведена металева конструкція заважала нормальному руху пішоходів та проїзду автотранспорту. Більше того, місток являв загрозу для людей, оскільки міг впасти будь-якої хвилини, зазначає мер міст Олександр Цебрій, — Як міський голова я не міг не відреагувати, оскільки уманчани довірили мені відстоювати їхні інтереси».

16174546_409318289401519_5716775410294843058_n(1)

Огорожа і місток біля могили Цадика Нахмана, за словами інспектора з благоустрою встановлений незаконно.

«У них був лише тимчасовий дозвіл на встановлення споруди. Міст і  огорожа мали функціонувати в період Рош-Ха-Шану, а опісля бути демонтованими.  Тиждень тому, демонтувати огорожу вдалось спокійно, що не скажеш про знесення містка, на яке активно відреагували хасиди. Вони почали кидатись кусками льоду, розхитувати драбину на якій стояла людина, а один вихопив бензопилу і кинув в бік поліції» — розповідає інспектор з благоустрою Артур Васалатій.

Активна поведінка іноземців спровокувала поліцію до дії. Як повідомила речник уманської поліції Леся Усенко, заспокоювати хасидів довелося спеціальними засобами безпеки. Проте ряд ЗМІ, у тому числі й один сайт зкопійованих новин в Умані, поширили інформацію, що поліція по-звірячому побила хасидів кийками… Замовчавши про порушення закону і те, що хасиди напали першими…

Але ніщо так швидко не будується, як незаконні мости. Буквально за одну ніч хасиди відбудували знесений міст в районі паломництва. Як повідомив директор благодійного фонду «Рабі Нахмана» Андрій Засласький,  вони до новозведеного мосту ніякого відношення не мають, а навпаки працюють над збором пакету документів, щоб звернутись до міської влади з питанням встановлення нового узаконеного мосту. Який буде задовольняти містян і хасидів та перестане бути причиною конфліктів. Незаконний міст знесли вдруге.

Сміття львів’ян – на уманській землі

Львівське сміття перекочувало на уманське сміттєзвалище, така інформація з’явилась в соціальній мережі Фейсбук після того, як на Черкащині в місті Канів було виявлено 100 автівок львівського непотребу. Про це навіть написав один з народних депутатів. Потрапляння чужого сміття в Умань КП «Комунальник»  повністю заперечує. «Вечірка» власноруч виїхала, аби попорпатися в смітті на місцевому сміттєзвалищі та пошукати сліди міста Лева на уманському полігоні.

tytrsdtr

Львівське сміття на Черкащині ловлять не вперше. Останнього разу його виявили  поблизу села Потапці, на Канівщині. Під час огляду сміттєзвалища екологи та правоохоронці знайшли  квитанції чеки та щоденник, що свідчать про львівську прописку невідомого сміття.

Такий же рейд по місцевому сміттєзвалищі  здійснили й уманські журналісти. Щоправда відразу потрапити на територію полігону не вдалося – його ретельно охороняли. І автівку не допускали, поки не записали усі дані та не переписали посвідчення журналістів. Як показала перевірка, серед вивезеного за останній тиждень непотребу, львівського сміття не було.

IMG_2758

«Всі підприємства Умані вивозять сміття по квитанціях, якби хоч один автомобіль проїхав  повз охорону не показавши відповідний документ, його  б одразу зупинили. Робота самих охоронців у нас теж під контролем,  це може підтвердити фотофіксація, що встановлена на підприємстві.» — зазначає директор КП «Комунальник» Володимир Осауленко.

В еміграції сміття в Умань звинувачують місцевого депутата Олександра Штангея, від партії «Самопоміч», очільником якої є мер Львова Андрій Садовий.  Свою причетність до львівського сміття депутат спростовує, опираючись на те, що його обирали уманчани, а не львів’яни.

smittya

«Я звичайний депутат міської ради і  втілити таку глобальну махінацію, як вивезення  чужого сміття на уманське звалище мені просто не під-силу. Ми всі живемо в Умані, і ні я, ні мої діти не хочуть дихати відходами.. З якої партії я б не був, забруднювати рідне місто це просто аморально, тим паче, я особисто неодноразово долучався до акцій прибирання, які проходили в Умані.» — розповідає Олександр Штангей.

Скандал з орендою: Два магазини «Уманьхліб» можуть зачинитися через порушення умов оренди

«Олександе Володимировичу, не забирайте у нас робочі містя..,» — банер саме з таким написом з’явився в центрі міста, на одному з магазинів «Уманьхліб», через те що підприємству не продовжують договір оренди на 2 магазини, у зв’язку минулими порушеннями умов договору та заборгованістю у сплаті оренди.

«За умовами договору підприємство мало право торгувати продуктами лише власного виробництва. Під час однієї з перевірок було виявлено, що на полицях магазину окрім хліба продається ряд інших продуктів харчування. Крім того, підприємство умудрилось, здавати місце в  комунальному приміщені, іншим особам. Після перевірки, яка відбулась влітку, частина порушень була виправлена, але за підприємством залишився борг оренди, у розмірі 11 тисяч гривень. Так, як дані порушення  зменшують надходження до міського бюджету, питання про припинення договору оренди двох магазинів було винесено на комісію.  Чотири з чотирьох депутатів, що були присутні під час обговорення, проголосували за,» — розповідає Володимир  Панчук, голова постійної комісії з комунальної власності.

Мова йде про магазини за адресами Європейська 42\12 та Небесної сотні 22. Перший знаходиться практично в центрі міста, інший в районі базару. Як зазначили на підприємстві, втрата цих двох торгових точок знизить прибуток на 30%.

«Ці два магазини є рекордсменами по продажу нашої продукції в місті Умань. Їх закриття призведе до зменшення надходжень, а як наслідок до скорочення робочих місць. Ми не заперечуємо того, що порушення договору у нас були, але після перевірки ми їх одразу виправили, і на даний час, ми законно торгуємо іншими промисловими товарами,» — розповідає Андрій Кисіль, начальник юридичного відділу підприємства «Уманьхліб».

«Торгові точки у підприємства ніхто не забирає, — саме так зазначив мер міста Олександр Цебрій у своєму коментарі: — вони просто виставляються на конкурс, і кожен бажаючий,  в тому числі «Уманьхліб», може претендувати на їх оренду.»

Андрій Кисіль, в свою чергу, відповів: «Якщо не вдасться продовжити договір шляхом переговорів, ми готові подаватись на конкурс на загальних основах, адже в наших інтересах зберегти робочі місця.»

На даний час підприємство збирає підписи, щоб зберегти за собою орендовані магазини.

First1

Можливо Вас зацікавить