Щоб допомогти АТОвцю подолати страшну хворобу, в Черкасах продаватимуть картини

5689
престо 728_90_ранкова кава

Воюючи на передовій, він почав втрачати зір. Однак вирішив бути сильнішим за обставини і взявся за улюблену справу — малювання. Сьогодні в Черкаському обласному художньому музеї 36-річний боєць АТО презентував свою виставку картин, які через тиждень продаватимуть на аукціоні. Виручені кошти підуть на лікування чоловіка.

Валерій Сліпенко із Чорнобаївщини — художник, поет, учасник АТО. Воював у складі 79-ї десантно-штурмової бригади. Ще на фронті відчув, що починає втрачати зір. Однак каже — там було не до цього. Вже вдома, після того, як йому провели обстеження і зробили МРТ, лікарі виявили страшну хворобу —  хондросаркому кістки. Одну операцію чоловік уже переніс, наразі терміново потрібна друга, вартістю 50 тисяч доларів.

11111111

Однак Валерій не полишає надії на одужання, ба більше — навіть говорить про те, що хоче повернутися на передову. Не опускати руки і боротися вже тут, у мирному житті, йому допомагають волонтери та улюблена справа — графіка.

Виставка, яку відкрили сьогодні в художньому музеї, готувалася поступово. Деякі  картини Валерій малював ще до АТО, деякі — після. Творив і на війні, каже, робив це в різних умовах, де доводилось, однак мистецтво завжди допомагало.

шгнек

Графічні роботи, представлені на виставці, виконані тушшю. Їх можна назвати філософськими роздумами про життя митця, який до всього ще й пройшов жахіття війни. У них багато символів і багато особистого, але викладено це в символічній формі, тому біля кожної роботи треба постояти і подумати.

1222

На багато речей після фронту він подивився по-іншому — зізнається Валерій. До цього, каже, це були просто художні образи. Малювати чоловік почав із 6 років, 7 років провчився у художній школі. Раніше, говорить, більше малював для інших, ніж для себе.

Через тиждень, 14 вересня, о 18-00 у виставковій залі Черкаського художнього музею відбудеться благодійний аукціон, під час якого можна буде купити картини Валерія. Кошти, зібрані з продажу робіт, підуть на його лікування. Ініціювали проведення благодійної виставки-аукціону задля порятунку життя військового депутати обласної ради Роман Буданцев та міської – Роман Діскант, до яких він звернувся за допомогою.

5_58

4568

568

45

333

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить