Шість із половиною кілометрів по бездоріжжю — на Черкащині змагалися за першість на квадроциклах

IMG_4039
start-728x90-animated

18 листопада в Умані відбувся 6-й заключний етап чемпіонату України для квадроциклів «Ukrainian Cross-Country». Такі змагання Черкащина приймала втретє.

Проходив він під егідою Федерації мотоциклетного спорту України. В чемпіонаті взяли участь 126 спортсменів, серед яких був і екіпаж у складі уманчанина Миколи Махневича.

Боротьба на всіх етапах була досить напруженою, однак те, хто саме стане цьогорічним чемпіоном України за підсумками року, вирішувалося саме в Умані. Кантрі-крос – це гонка по пересіченій місцевості, по бездоріжжю по кільцевій трасі. Переможцем  у таких змаганнях стає той, хто проїде встановлену дистанцію за найкоротший термін.

IMG_4022

Траси на всіх етапах змагань різняться, — пояснює головний тренер змагань Сергій Семенов. Змагання відбуваються  у різних містах, фактично по всій території країни. До того ж, сезон відкривається в лютому, а закінчується в кінці листопада.

semenov

- Наприклад, у Херсонській області був пісок, на Київщині – сніг, зараз — уманське болото. Сьогоднішня траса має довжину 6 кілометрів 400 метрів і значний перепад висот – до 400 метрів, — розповідає Сергій Семенов. — Багато спусків та підйомів, двічі спортсмени переїжджають по дамбі між озерами, є у них і лісові ділянки, і польові, і швидкісні трампліни. Траса дуже складна, спортсмени кажуть, що не дає розслабитися. Це приблизно як людина бере штангу і цілу годину її піднімає, таке ж навантаження.

20171118_145402

В Україні цей спорт почав популяризуватися не так давно, однак із кожним роком набирає обертів. Щороку змагаються дедалі більше спортсменів, серед яких все більше професіоналів.

20171118_145854

- Майстерність спортсменів росте, вони починають брати участь у міжнародних змаганнях. У нас вже є два чемпіони Європи, чемпіон світу, — каже суддя. — Цьогоріч Україна вперше за декілька років провела змагання з Баха – перегонів на ділянці до 300 кілометрів. Були присутні європейські спостерігачі. За її результатами ми отримали змогу вже наступного року провести один з етапів Кубку Європи саме в Україні, в Олешківських пісках, які по праву можна назвати європейською пустелею.

Цей вид спорту дуже цікавий і екстремальний, чим і приваблює спортсменів, — говорить учасник змагань киянин Богдан Зорін. В Умані, каже він, цьогоріч хороше завершення сезону і хороша траса.

zorin

- Особисто я займаюся цим видом спорту років п’ять. Починали ми з квадроциклів, а потім вирішили спробувати себе на машинках. Наша машина тут представлена в окремому класі, — розповідає Богдан. – Далі плануємо виходити на європейський рівень і заявлятися на «Дакар». Поки ми технічно до цього не готові, але думаю, що все попереду. Загалом, із кожним роком рівень змагань стає все вищим. Якщо на початку більшість учасників були аматорами, то тепер це вже, можна сказати, професійний спорт. Україна вже не відстає від Європи ні за рівнем організації, ні за кількістю учасників.

IMG_3998

Глива Євген із Києва займається кантрі-кросом уже майже два роки. Каже, в будь-якому іншому виді спорту, крім цього, важко отримати справжній екстрим і драйв.

- Ми, на жаль, сьогодні перевернулися, хоча боролися за перше місце з іншим учасником. Наступного року готуємося на 1 місце, — розповів учасник змагань.

glyva

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить