Школа-університет-виробництво: у Черкасах обговорювали, як робототехніка увійшла в життя людини (ФОТО)

DSC04346
besplatka_728_90_ukr

Робототехніка – це вже не майбутнє, це те, чим живе світ сьогодні. Такий основний меседж форуму «Робототехніка у нашому житті», який днями пройшов у стінах Черкаського державного технологічного університету.

Нині на Черкащині при школах функціонують 29 команд із робототехніки, а при ЧДТУ створено факультет електронних технологій і робототехніки. Цього року вперше здійснено набір за робототехнічними програмами.

DSC04391

І хоч цей напрямок для освітнього простору області ще зовсім молодий, команди з Черкащини вже встигли взяти участь не в одних змаганнях як всеукраїнського, так і міжнародного рівня, посівши там призові місця.

– Коли у 2015 році ми починали цей проект, ми розуміли найголовніше – це потрібно нашим дітям.       І ми створили відповідні умови. Наразі Черкащина – лідер по кількості команд із робототехніки. І я дякую діткам, які допомогли нам переконати депутатів обласної ради, що саме робототехніка  і набори LEGO допоможуть у їхньому розвитку. Наші діти проявили величезний потенціал, який змогли реалізувати на змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівнів. І те, що Черкащина серед інших областей України виставила найбільшу кількість команд, а саме три, багато про що говорить, — відзначив голова ОДА Юрій Ткаченко.

DSC04415

За словами ж першого заступника голови ОДА Віталія Коваля, сьогодні закладається замкнутий ланцюжок підготовки і працевлаштування готового спеціаліста з робототехніки – від абетки конструювання до впроваджених проектів на робочому місці.

– Якщо ще три роки тому багато хто скептично відносився до ідеї запровадження робототехніки в школі, то сьогодні вже маємо реальний запит роботодавців на спеціалістів цього напрямку, — відзначив Віталій Володимирович. –  Саме тому факультет електронних технологій ЧДТУ вчасно включився в цей проект і вже сьогодні пропонує випускникам шкіл продовжувати свою освіту і розробляти власні проекти впровадження автоматизованих систем у виробництво. Школа-університет-виробництво – саме такий ланцюжок ми маємо побудувати. В результаті, ми підготуємо фахівців для регіональних потреб економіки, — наголосив профільний заступник.

DSC04263

– Сьогодні певний історичний момент, коли об’єдналася середня школа, вища школа та роботодавці, – наголосив у свою чергу і ректор ЧДТУ Олег Григор. – Це є чудовим прикладом того, що ми повинні розвивати молодь та готувати висококваліфікованих фахівців разом.

Це не просто робототехніка, це можливість відкрити у дитини віру в себе і свої можливості, наголосила під час форуму керівник компаній  «Інноваційні Освітні Рішення», «ПРОЛЕГО» Оксана Стоєцька:

«Без відповідних знань наші діти просто не будуть конкурентоспроможними у цьому світі. Тому те, що повинні зробити ми, дорослі, — це дати їм можливість. Теми, які піднімаються у Чемпіонаті з робототехніки, стосуються тих проблем, якими живе весь світ. І коли діти розуміють, що вони теж є частиною суспільства, і від їх рішень щось залежить, це допомагає сформувати їхнє уявлення, чим вони хочуть займатися у житті».

DSC04294

Однак в ногу з часом повинні йти не тільки діти, а й педагогічний склад навчальних закладів. Тому вже не дивина, що тренують команди до змагань не обов’язково вчителі з інформатики. Це може бути вчитель праці, математики чи історії.

– В сучасних умовах вчитель повинен максимально орієнтуватися в нових освітніх темах. Неважливо хто ти за фахом, важливо, що ти тримаєш руку на пульсі і розумієш, що відбувається, — відзначив  Андрій Стецюк, вчитель історії і тренер команди «Kiborgs.UA» Черкаської гімназії №9. – Чим важливий напрямок робототехніки? Тим, що  діти бачать кінцевий продукт. А розробляючи всі ці проекти, вони заново вивчають всі дисципліни. І що дуже важливо, цей напрямок дає їм можливість розвивати свої лінгвістичні навики, оскільки презентація проектів на змаганнях відбувається англійською мовою. Окрім того, це робота в команді та вміння комунікувати в суспільстві.

DSC04265

Наприкінці форуму був підписаний меморандум про співпрацю між Черкаською обласною державною адміністрацією та ГО «Міжнародна організація «Інноваційні Освітні Технології», а також договір про співпрацю між ЧДТУ, Черкаським обласним об’єднанням роботодавців та управлінням освіти і науки ЧОДА.

DSC04440

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить