«Ситуація із нападом на інспекторів Держгеокадастру – це повернення у 90-ті», — Ольга Залога

zaloga
besplatka_728_90_ukr

Висловити недовіру та звільнити з посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу вимагали на одній із останніх сесій обласної ради. Утім, обранці не підтримали звернення щодо цього до вищих органів влади. Ще одна сесія, на якій знову ж хотіли порушити це питання, так і не відбулася. На 2 березня планують третю. А тим часом 21 лютого стався напад на державних інспекторів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, які готувалися до планових перевірок законності використання земель державної власності. Було знищено службові документи – акти перевірки, яку провели за день до цього. Як зреагували на цю подію правоохоронці та які юридичні наслідки матиме висловлення їй недовіри на сесії, Ольга Залога розповіла нашому виданню.

- У чому суть звинувачень, які лунають на Вашу адресу в «справі Білецького»?

– Звинувачення в тому, що нібито я з помсти давала якісь вказівки для перевірки, – абсурдні. Адже довести мою провину неможливо. Держгеокадастр не є виконавцем торгів, а лише організатором, і втручатися в хід земельних торгів нашій службі заборонено. Якби дійсно я намагалася вплинути на проведення аукціону – це була б корупція. І те, що пан Білецький розповідав, начебто в нього вкрали платіжку, – це неправда (нагадаємо, у зверненні на сесії йшлося про те, що від участі в торгах незаконно був відсторонений фермер Григорій Білецький — ред.).

Тепер, коли туди направлені інспектори відповідно до планової перевірки, графік якої заздалегідь затверджений центральним апаратом Держгеокадастру, знову стається прецендент. Виникає логічне питання: а скільки ж років туди взагалі не їздити, щоб мене не звинуватили в помсті Білецькому? Виходить — ніколи.

У мене є план перевірок, який треба виконувати, адже скоро посівна. Щоб потім не виникало проблем із переможцями торгів, які приходять і питають, що їм робити з урожаєм. Тому й потрібна перевірка, бо ж це питання має регулюватися відразу. До того ж сама громадськість також вимагала перевірити законність користування землею фермерським господарством «Білецького».

– Щодо нападу на державних інспекторів на Маньківщині. Чому так сталося? Хто за цим стоїть?

– Я вже казала, що закиди про зведення рахунків, – це нісенітниця. Якщо людина законно використовує землю, то нехай покаже документи – і всі питання відпадуть. А якщо це незаконно, то це незаконно, і не треба прикриватися гучними словами про корупцію. Найкращий доказ – це наявність документів. Вони або є, або їх немає.

Мене обурило повернення до якихось 90-х і поява, так би мовити, «смотрящих». У державній установі, районному відділі Держгеокадастру, нападають на працівників! Перевірка вже пройшла 20 лютого, всі документи підготовлені. Наші фахівці їздили в поле разом із головою Русалівської сільської ради, сільським землевпорядником, перевірили договори оренди й зафіксували факти порушення земельного законодавства. Я вже й сама після цього виїжджала на ці землі, цікаво було подивитись, що ж там відбувається.

І от наступного дня, 21-го лютого, коли інспектори готувалися до перевірки земель в адмінмежах наступної сільради згідно з планом-графіком і наказом, влітають молодики спортивної зовнішності, беруть їх із двох боків попід руки й ведуть на центральну площу Маньківки. Кажуть, що так «запросили» інспекторів до розмови, але я жодного разу не бачила, щоб так запрошували.  На площі їх зустрів натовп.

Пояснень про те, що перевірки тривають у всіх районах області, а не лише на Маньківщині, що сільський голова погодився зі складеними актами й усі документи були підписані – цього слухати ніхто не хотів. Портфель із документами вирвали прямо з рук, папери порвали. Інспекторам погрожували кинути в сміттєві баки, багажник. Один із інспекторів – місцевий. Від нього вимагали звільнитися з роботи… Це моральний тиск на людей і це недопустимо. Словом, відбулося якесь повернення до режиму Януковича.

– Як відреагували правоохоронні органи? Чи відкрита кримінальна справа?

– Коли це все відбувалося, працівники поліції стояли й нічого не робили. Вони ж охороняють громадський порядок, а те, що за їхньої присутності знищують державні документи, то наче й неважливо.  Після цього інспектори  пішли в поліцію, написали заяву. Цікаво, що тоді поліцейські телефонували одному з організаторів, пану Северину, і запитували, чи реєструвати їм заяву. Лише завдяки наполяганню державних інспекторів їхні заяви зареєстрували в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події за №338 і №339, проте кримінальну справу не відкрили. Відповідно до закону протягом доби має бути ухвалене рішення про відкриття справи. Але ніхто нічого не відкривав, Маньківський райвідділ не побачив підстав.

Після цього наші співробітники зателефонували на «гарячу лінію». Також Головне управління Держгеокадастру направило відповідні листи в поліцію, прокуратру та облдержадміністрацію. Зрозуміло: місцеві латифундисти вже кілька місяців виступають проти мене, оскільки не звикли, щоб їм переходили дорогу. Але до чого тут звичайні спеціалісти – державні інспектори, які виїжджають у райони для перевірок, виконуючи свої посадові обов’язки?! Що значить «запросили поговорити»? Також у мене виникає запитання: чому вони прибігли й збурили людей, якщо все так добре, якщо вони мають офіційні документи на користування землею? Насправді все просто: є факти самовільного захоплення землі – заплатіть штраф і оформляйте належним чином документи або йдіть на аукціон і беріть участь  у  прозорих торгах. Держгеокадастр бореться за те, щоб вигравали чесні аграрії, а не ті, хто незаконно землю обробляє роками.

Я обурена, бо вважаю, що такі методи недопустимі й далі так не можна. Переконана: правоохоронці мають відкрити кримінальну справу й у всьому розібратися. Окрім того, про мирні мітинги попередньо мають повідомляти в адміністрацію, має бути дозвіл. А без дозволу – це не мирний мітинг. І на мирний мітинг людей не виводять попід руки й не рвуть документи.

– Депутати обласної ради вже двічі намагалися висловити Вам недовіру. Анонсують, що спробу повторять на черговій сесії 2 березня. Що, на Вашу думку, є причиною такого бажання депутатів?

– Закидають, що я намагаюся зводити рахунки. Але мені це не потрібно. Якби я справді відчувала, що вчинила щось неправильно,  тоді для мене було б логічніше не зачіпати цю тему перед сесією. Однак я дію в межах закону, у мене така робота, і я її сумлінно виконую. Щодо реакції депутатів, думаю, все просто: деякі не хочуть, щоб я обіймала цю посаду, я їх не влаштовую.

Прикро, що перетворюють обласну раду на арену для зведення особистих рахунків, лобіювання власних інтересів. Але ми не мовчатимемо про це, і як керівник, я відстоюватиму безпеку своїх працівників, які чесно виконують роботу.

– Чи є в обалсті ще подібні проблемні райони?

– Звичайно, кожний район має свою специфіку й свої проблеми. Лише з початку цього року в різних районах Черкащини ми виявили порушень на два з половиною мільйони гривень. Ці гроші йдуть у місцеві бюджети. Не розумію, коли деякі села плачуть, що вони бідні, в той час, як у них під ногами гроші – це земля. Якби всі фермери платили стільки, скільки мають платити, законно  оформивши оренду, ситуація була б іншою.

Звісно, нюанси є всюди. Але такого беззаконня, як на Маньківщині, наразі немає ніде. При цьому людям це намагаються подати як боротьбу за землю, за справедливість. На жаль, дехто вірить, не розібравшись…

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить

  • Анастасия Чубина

    !!!