«Ситуація непроста і вже стає типовою для Черкаської обласної ради», — Олександр Вельбівець про сьогоднішню сесію

velbivec
престо 728_90_ранкова кава

Уже четверте пленарне засідання поспіль на сесії Черкаської обласної ради не можуть проголосувати за звернення до вищого керівництва країни щодо економічної блокади тимчасово окупованих територій. Сьогоднішнє продовження сесії облради не стало виключенням. Від самого початку трибуну заблокували ветерани АТО, які вимагали, щоб нарешті приступили до розгляду господарських питань у порядку денному. Натомість представники «Національного корпусу» продовжували стояти на тій позицій, що в той час, коли в країні йде війна, питання регіону не можуть бути важливішими за припинення торгівлі з окупованою частиною Донбасу, закриття російських банків на території України та притягнення до відповідальності осіб, винних у розгоні блокадників.

Читайте також: Депутати облради закурили у приміщенні сесійної зали

Зрештою, після усіх блокувань, декількох бійок фракції домовилися доопрацювати узгоджений у минулу середу спільний проект рішення.

Такі ситуації, вважає голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, вже стають типовими для сесійних засідань.

- Ситуація непроста і вже стає типовою для Черкаської обласної ради. Сьогоднішній день показав, що є ультимативна форма тиску на депутатів, які мають якусь іншу альтернативну думку, окрім тої, які мають мітингувальники, — прокоментував своє бачення сьогоднішнього розвитку подій Олександр Іванович.

Сьогоднішні сутички і непорозуміння на сесії є результатом того, вважає голова облради, що узгоджений минулої середи спільний проект рішення по блокаді, напрацьовувався тільки керівниками чи представниками фракцій.

- А потім він пішов на доопрацювання у фракції. Там пішли певні текстові зміни і приведення цього звернення до правових норм, щоб він не суперечив повноваженням депутатів і чинному законодавству. Суттєвих змістових правок цього проекту не відбулося, — сказав Олександр Вельбівець, додавши, що все ж таки ці правки роз’єднали фракції і вони не проголосували навіть за спільно напрацьований проект рішення.

Загалом же вся сьогоднішня ситуація в сесійній залі почала нагадувати Олександру Вельбівцю кримінальне правопорушення, оскільки було обмежено право депутатів на вільне пересування.

- Якщо взяти кількість депутатів у фракціях, які зараз роблять заяви, то голосів у них вистачає. Але чомусь необхідної явки для прийняття такого надважливого, на їх думку, рішення, чомусь немає.  Тому я вважаю, що це лише спосіб політичного піару перед своїми виборцями, — зауважив голова облради.

Отож, після доопрацювання проекту рішення щодо блокади ОРДЛО, на наступне пленарне засідання, що відбудеться 19 квітня, буде винесено це питання, за яке, вже пообіцяли керівники фракцій,  вони проголосують.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить