Сміляни готові перекривати дороги через те, що їх руйнують вантажівки

yama_doroga
besplatka_728_90_ukr

Із 1 січня 2018 року автомобільні дороги місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій. Для Черкащини це майже 4 тис. км доріг, що становить майже 70 відсотків від всіх доріг області.

Про це під час прес-конференції розповів Сергій Чубань, директор департаменту інфраструктури Черкаської ОДА.

- Цьогоріч на ремонт доріг Черкащини місцевого значення державою виділено 391 млн грн. На перший погляд, ця сума велика, однак при нинішніх цінах за ці кошти можна капітально відремонтувати лише 70 кілометрів доріг, — каже Сергій Чубань.

За його словами, наразі збираються пропозиції з райдержадміністрацій, щоб включити в перелік для першочергового ремонту найбільш непроїзні дороги. Після цього цей перелік має погодити Укравтодор, як це передбачає Закон.

30688875_10209095630147281_6108487970828845056_n

При розроділі коштів між районами в основному враховувалася протяжність доріг та кількість осіб, що проживають у районі. До переліку, зокрема, потрапили 3 дороги, що проходять через Смілу по трасі Н-16. Ще 16 мільйонів буде виділено на Смілянський район. За словами міського голови Сміли Олексія Цибка, містом проходить дві дороги державного значення, і Смілянська дуже хвилює через те, що багатотонні фури, які їздять там, руйнують дорожнє покриття. Наразі, каже очільник міста, він ледве стримує людей, щоб вони не виходили на протест.

- Ми не маємо їх ремонтувати, це дороги місцевого значення, — каже Цибко. — Це не містяни розбивають ці дороги, а транзитні автомобілі.

За словами Сергія Чубаня, наразі потрібно вести перемовини з приводу встановлення вагових комплексів, таких, які вже діють на Золотоніщині.

До коштів із держбюждету додадуть ще й гроші місцевих бюджетів. Це має бути не менше 30 відсотків від суми фінансування. Ремонтні роботи проводитимуть різного спрямування, зокрема, планується середній поточний ремонт, але на деяких ділянках розглядатимуть і можливість капітального ремонту.

Можливо Вас зацікавить