“Спочатку було слово”… черкаські журналісти вшанували пам’ять загиблих колег

в Новини, Суспільство

Сьогодні на Соборній площі Черкас місцеві представники засобів масової інформації зібралися, щоб вшанувати пам’ять своїх загиблих колег.

dsc00137

Цей день для акції, яка проходить у всіх великих містах України, був вибраний невипадково. Саме 16 вересня 16 років тому зник відомий український журналіст Георгій Гонгадзе. Пізніше його обезголовлене тіло знайшли у Таращанському лісі. І хоч смерть Гії, зрештою, призвела до зміни влади в Україні і вбивць журналіста упіймали і засудили, але імена замовників злочину досі не названі.

Та не один Гонгадзе заплатив найвищу ціну за право висловлювати свою думку. Загалом за 25 років незалежності в Україні загинуло 67 журналістів. Є в цьому жахливому списку і черкащани: Ігор Грушецький, Микола Ракшанов, Василь Сергієнко. А цього року був підірваний автомобіль білоруського, російського та українського журналіста Павла Шеремета.

Та найтрагічнішим для журналістів став 2014 рік – рік початку російської агресії на Сході України. Тоді у нашій державі смерть забрала чотирнадцять українських журналістів, серед яких п’ятеро представників ЗМІ, мобілізованих до лав ЗСУ, і які загинули як військовослужбовці.

Отож, не дивно, що професія журналіста продовжує залишатися одним із найнебезпечніших видів діяльності у світі.

– Колеги зазнають великих ризиків, не тільки перебуваючи в гарячих точках на сході країни, а й просто порушуючи резонансні теми та ставлячи незручні запитання владі, – відзначив координатор акції у Черкасах, журналіст газети “Черкаський край” Володимир Лимаренко-Полянський.

dsc00104

Це не політична акція, наголосила головний редактор газети “Черкаський край” Тетяна Калиновська, це акція солідарності журналістів, коли потрібно привернути увагу до тих проблем, які пов’язані із професійною діяльністю працівників мас-медіа.

dsc00116

“Журналісти – це вуха і голос народу. І вбивати, бити журналістів – це означає бити свій український народ. Знущатися над журналістами і залишати ці злочини безкарними – це ознака недемократичності держави і це шлях в нікуди”, – наголосила пані Тетяна.

Замовники вбивств багатьох журналістів продовжують залишатися в тіні. Але журналістам потрібно і надалі піднімати важливі теми, адже саме це суть їхньої роботи, відзначив журналіст видання “Кропива” Олександр Безпрозванний. 

dsc00133

І на завершення акції журналістам нагадали, що за даними Міжнародної федерації журналістів (IFJ), у списку найнебезпечніших країн для працівників мас-медіа, який очолює Ірак, Україна посідає п’яте місце. А от згідно звіту Міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”, у реєстрі країн, небезпечних для журналістів, Україна опинилась на третьому місці після Сирії і Палестини.

Реклама