Стрибати швидко і «чисто»: у Жашкові змагались більше 200 коней з усієї України

DSC03207
besplatka_728_90_ukr

Із 17 до 19 листопада у Жашкові проходив  фінал всеукраїнських змагань, а також відкриті змагання Черкаської області з подолання перешкод. Цей фінал є своєрідним підсумком року. Взимку всі спортсмени працюватимуть над помилками, а навесні відбудуться нові змагання. Про це розповів головний тренер збірної команди Черкаської області, Президент Федерації кінного спорту Черкаської області Андрій Пономарьов.

20171118_133506

У 8 етапах змагань, які проходили з березня, брали участь діти, аматори, професійні спортсмени. Кожен із них проходив змагання різних ступенів складності. Варто відзначити, що без аматорів розвиток кінного спорту неможливий, адже це дуже дорогий вид спорту.

DSC03194

DSC03218

У програмі фіналу було заявлено 220 вершників та стільки ж коней. У фіналі змагалися спортсмени з усіх регіонів України, найбільше з центрального регіону. Із Черкащини брали участь 4 спортсмени, які представляли Жашківський кінний завод. До фіналу дійшли кращі з кращих, які мали перетнути висоту в 145 см та 150 см.

- Треба стрибати швидко і чисто, щоб всі планки залишились на місцях. Тоді буде перемога, — сказав Андрій Пономарьов.

На змагання завітав начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Максим Зеленський, щоб вручити п’ятьом черкаським спортсменам та їхнім коням екіпірування, індивідуальне для кожного.

DSC03262

- Стояло питання про відправку спортсменів на всеукраїнські змагання чи придбання екіпірування. Після довгої дискусії ми вирішили зупинитись на останньому. Придбання комплектів для всіх 5 спортсменів та 5 коней коштує близько 300 тисяч гривень, — сказав Максим Зеленський.

Екіпірування було придбане за кошти обласного бюджету.

DSC03243

Спортсменці із Жашкова Юлії Криворучко придбали нагавки та попону для коня. Саме цього йому не вистачало. 16-річна дівчина розповіла, що займається кінним спортом із семи років:

- З самого дитинства мені дуже подобались коні. У мене все було з кіньми. Коні, коні, коні…

DSC03256

З першого дня роботи мами на Жашківському кінному заводі маленька Юлія була серед коней. Тоді дітей брали на заняття із 12 років, але семирічній дівчинці дозволили тренуватися.

Юлія розповіла, що було тяжко і тоді, і зараз. Наразі вона займається виїздкою (це вища верхова школа).

- Мені потрібен такий кінь, який би вмів танцювати. Я працюю багато років з одним конем. Кобилці Крумель 7 років, народилася у Жашкові. Багато разів вигравала з нею. Навчила її всього. Найбільше працюю з конем. Треба подружитись із ним так, щоб і він тебе розумів, і щоб я його відразу зрозуміла. Коні дуже розумні, вони все запам’ятовують – все добре і погане. Погано до них відноситись неможливо, — розповіла Юлія.

DSC03276

Дівчина тренується кожного дня. Займається на трьох конях. На одного коня йде година. Його потрібно вивести, почистити, осідлати, саме тренування займає 40 хвилин. Більше не можна, тому що кінь втомлюється і робота тоді марна.

Юлія розповіла, що ці змагання дуже важливі для неї. Тут дуже складно виборювати перше місце, тому що є багато сильних спортсменів. Ціль на змаганнях, яку Юлія ставить перед собою — тільки воля до перемоги. Допомагає їй досягнути цього віра в себе та коня.

Про результати змагань повідомимо згодом.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить