Суд по ТОВ «Сміла Енергоінвест»: Карпенку обрали запобіжний захід, він має внести заставу

25520028_892264317601649_1292587525_n (1)
престо 728_90_ранкова кава

В апеляційному суді Черкаської області вчора продовжили розгляд справи щодо одного із засновників ТОВ «Сміла Енергоінвест», якого підозрюють у розтраті понад 38 млн грн.

Нагадаємо, Андрія Карпенка взяв на поруки нардеп Іван Фурсін строком на 2 місяці. Прокуратура подала апеляційну скаргу. Через те, що минулого разу не приїхав один із адвокатів, засідання перенесли. Вчора ж адвокатка Карпенка наполягала на закритому засіданні, однак судді відмовили у цьому проханні. Відтак, справу продовжують розглядати у відкритому режимі, — повідомляє кореспондент Вичерпно.

Прокурор у свою чергу вимагав узяти Карпенка під варту без права застави. Однак захисники підозрюваного сказали, що задоволені тим, що він відпущений на поруки і вимагали залишити це без змін. Вони стверджують, що немає ніяких доказів того, що Карпенко роздавав вказівки для вчинення злочину. Суддя заперечив цьому, сказавши, що у залі присутні багато людей, які вважають Карпенка винним. Слідчі ж наразі не можуть надати докази про роздачу вказівок, тому що вони таємні.

Як стало відомо, співучасниця Карпенка Мартинова втекла закордон. Зараз вона у Чехії. Ще один співучасник — головний бухгалтер переховується.

- Що це за кошти і яке ми маємо до них відношення, ми не розуміємо, — сказала захисниця Карпенка. (Маються на увазі 38 млн грн. Карпенко обвинувачується у його прямій діяльності по розтраті цих коштів — ред.).

25463642_892268997601181_2146375941_n

Захисниця Карпенка у свою чергу зауважила, що Карпенко не є одним із засновників підприємства, він просто певний час був виконавчим директором. Власник Фурсін зараз є нардепом (який власне і взяв на поруки Карпенка, — ред.).

Сам же Карпенко зазначив, що не знає Мельниченка, який свого часу був керівником «Сміла Енергоінвест» і якому він нібито давав вказівки про вчинення злочину. Підозрюваний запевнив, що він цього не робив та діяв у рамках чинного законодавства. Загалом «Сміла Енергоінвест» заборгувала Нафтогазу 90 млн грн. Карпенку інкримінують організацію злочину. Збитків завдано на суму 38 млн грн. Це гроші, які надходили на розрахункові рахунки від споживачів м. Сміла. За версією слідства, Мельниченко відкривав розрахункові рахунки, а Карпенко все організовував. Ці кошти мали б піти на виплату заборгованості Нафтогазу.

Колегією суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області 18.12.2017 частково задоволено апеляційну скаргу прокурора й скасовано ухвалу слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси про обрання стосовно одного із засновників ТОВ «Смілаенергоінвест» запобіжного заходу у вигляді особистої поруки одного із народних депутатів України та обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 млн 286 тис. грн. з покладенням на підозрюваного обов’язків, передбачених ст. 194 КПК України.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить