Свідки по справі Василя Сергієнка назвали в суді можливі мотиви його вбивства

sergienko
besplatka_728_90_ukr

З моменту вбивства в м. Корсунь-Шевченківський журналіста, громадського діяча та активного учасника Майдану Василя Сергієнка пройшло вже більше двох років. Наразі на лаві підсудних перебуває троє осіб (Валентин Завражин, Віктор Горбенко та Володимир Воронков), двоє з яких обвинувачуються у викраденні загиблого, а один (Воронков) у вбивстві. Четвертому учаснику злочину перебування під вартою замінено на заставу, інші перебувають у розшуку.

Непокараним залишається і замовник, хоча свідки по справі ще на початку слідства не приховували, що їм відоме його ім’я, а на останньому судовому засіданні, під час якого підсудним було в черговий раз  продовжено термін перебування під вартою ще на два місяці, вони під присягою засвідчили, що вбивство відомого активіста пов’язують з його журналістським розслідуванням по земельним питанням, пов’язаним із  нардепом-мажоритарником, колишнім членом фракції «Партії регіонів», місцевим олігархом Геннадієм Бобовим.

Сам же нардеп, як уже відомо, на наступний день після вбивства, 5 квітня 2014 року, оголосив нагороду у розмірі 50 тисяч гривень за інформацію про вбивцю. Також він звертався до правоохоронних органів, прокуратури та СБУ з проханням забезпечити неупереджене та справедливе розслідування в справі викрадення Сергієнка.

Свідки по справі висувають декілька версій, за якими Василя Сергієнка могли прибрати. Одна з них: що на хвилі Майданівських подій багато ставлеників Бобова у районній владі були змушені під тиском громадськості покинути займані посади.

– Ми з ним провадили певну діяльність, яка була направлена на те, щоб патріотичні сили на Корсунщині отримали владу, — розповідає активіст Корсунщини Олег Собченко. — Тобто за мету ми собі ставили повалення влади «Партії регіонів». Після подій Майдану почалися люстраційні процеси. Ми тоді змусили написати заяву про відставку районних очільників, в тому числі Рябошапка (екс-голова К.-Шевченківської РДА) – це знайомий Бобова, власне через цих очільників він і впливав на процеси в районі і з ним погоджувалися всі питання, які відбуваються в районі.

На цьому ж віче, яке було скликано 1 березня і під час якого написали заяви на звільнення представники районної влади, Василь Сергієнко, за словами свідка, запропонував зняти з Геннадія Бобова звання Героя України, мотивуючи це тим, що він приймав участь у голосуванні за «закони 16 січня».

Ще одна з можливих причин «неугодності» Василя Сергієнка – це те, що він став неофіційним редактором газети «Надросся», після того, як Людмила Моренко пішла на лікарняний, та почав дописувати критичні матеріали про місцеву владу. До цього газета, за словами активіста, скоріше нагадував агіт-майданчик для Геннадія Бобова та його однодумців.

– Це була його особиста ініціатива, змінити стиль того, що пише ця газета. Раніше це була газета наполовину присвячена Бобову. А в ті дні вона повністю змінилася. Статті були про революцію, процеси люстрації в Корсуні. Тому, думаю, це теж могло викликати неприязнь до Сергієнка. До того ж, він дуже гарний промовець, виступав на кожному народному віче проти «регіоналів» і Бобова, — розповідає свідок по справі Олег Собченко.

Та найважливішим фактором, який міг призвести до вбивства корсунь-шевченківського журналіста, є його розслідування по земельним питанням, пов’язаних із самозахопленням землі Геннадієм Бобовим. Про це свідок дізнався із слів самого загиблого, відзначивши, що також йому стало відомо, що незабаром на руках у Василя Сергієнка мали опинитися документи, які підтверджують його припущення про земельні махінації  в районі:

 – Я чув від самого Сергієнка, що він розслідує питання із землями резерву, що там дуже багато земель використовуються незаконно.

У виданні LB.UA пишуть, що адвокат потерпілої — дружини убитого Валентини Сергієнко, Євгенія Закревська каже, що в даному судовому процесі обвинувачення Бобову не пред’явлено. Вже після вбивства Сергієнка Геннадій Бобов знову обрався народним депутатом.

«Щоб пред’явити підозру нардепу, необхідний дозвіл Верховної Ради, але Черкаська прокуратура з подібним поданням до ВР не зверталася. Хоч рік тому це питання піднімалося в Раді самими депутатами», — говорить вона .

Розслідування по справі вбитого Василя Серієнка триває. 20 квітня відбудеться чергове засідання.

sobchenko

Довідка:

Василь Сергієнко 4 квітня 2014 року був побитий та викрадений з двору власного будинку у місті Корсунь-Шевченківський. Наступного дня тіло було знайдено за 15 кілометрів від міста у Виграївському лісі з наручниками на руках та слідами жорстоких катувань.

В. Сергієнка викрали з його двору на очах у матері. Жінка благала викрадачів не чіпати сина, але це не допомогло. За описом побаченого свідками і кількості крові у дворі, серйозні пошкодження Сергієнко завдали ще в момент викрадення. Зі слів дружини убитого, мама Сергієнко розповідала (літня жінка погано себе почуває і не ходить до суду), що з двору його витягали вже нерухомого — мабуть, без свідомості.

First1

Можливо Вас зацікавить