«Свої обов’язки міська влада виконує», — заступник міського голови Руслан Сотуленко

престо 728_90_ранкова кава

Руслан Сотуленко став п’ятим заступником міського голови Анатолія Бондаренка у вересні цього року. Спочатку пан Сотуленко мав опікуватися залученням інвестицій до міста, проте згодом став куратором сфери ЖКК. «Вичерпно» поспілкувалося із паном Сотуленком про те, як йому вдається опікуватися найпроблемнішою галуззю міста.

- Ви відносно нещодавно приєднались до команди міського голови. Як почуваєте себе в цій ролі?

- Дійсно, я на цій посаді не так давно. Працюю багато. Робота цікава. Намагаємося все робити для міста і для людей. Вся команда міського голови насправді дуже старається. Вважаю, що за цей період зроблено стільки, скільки в Черкасах в такі строки не робилось ніколи. Дороги, тротуари, освітлення… На наступний рік у нас грандіозні плани по ремонту доріг, не зважаючи на те, що зараз велике навантаження буде на бюджет по утриманню закладів освіти і охорони здоров’я.

- Ви людина з бізнесу, ніколи не працювали в державних органах чи органах місцевого самоврядування. Чи подобається Вам бути чиновником?

- Є таке слово «треба». Подобається чи ні – відходить на задній план. Є багато речей, з якими я зіштовхуюсь вперше. Звичайно, людина, яка працює в бізнесі, вона вільно і легко розпоряджається своїм часом, тут – інакше: багато заходів, нарад, які забирають багато часу і графік більш щільний. В бізнесі завжди можна взяти якийсь таймаут, а тут нема часу зупинятися. Але я маю бути чесним, що мій досвід роботи в бізнесі мені дуже допомагає, тому що я дещо з іншого боку дивлюсь на речі.

Цікава ситуація склалася з підрядником Андрієм Бортником, підприємство якого займається очищенням міста в зимовий період. Підрядник відмовлявся продовжувати роботу з містом. Чи сьогодні врегульоване це питання?

- Бортник зупинив роботу, бо в нього закінчились гроші по договору. Але на сесії були виділені кошти для того, щоб він міг продовжити очищення доріг. Паралельно КП «ЧЕЛУАШ» закупило 200 тонн солі і цього достатньо, щоб протриматись до тендера, який має відбутися в першій половині січня. На наступний рік виділено близько 60 мільйонів гривень на прибирання. Це колосальні суми. Для порівняння, капітальний ремонт дороги коштує 20-30 мільйонів гривень. Зараз місто чиститься, минулої п’ятниці  машини  підприємця вже виїхали. Я хочу сказати, що свої обов’язки міська влада виконує на всі 100 %.

Я не проти будь-якого підрядника. Але як людина з бізнесу,  вважаю, що «не можна класти яйця в один кошик». Тобто монополії бути не повинно. Бо монополія завжди закінчується погано. Монополіст  ніколи не буде працювати ефективно і чекатиме гарної нагоди, щоб «повикручувати руки» для того, щоб отримати або більш високу вартість, або кращі умови для себе. Не важливо, яке підприємство виграє тендер. Правила ринкової економіки ніхто не відміняв. В тих же країнах Європи, щоб там хто не розповідав про 3 роки, там нема лише одного підрядника, їх, як правило, 2-3. І якщо в одного щось трапляється, два інші беруть на себе відповідальність закрити ці об’єкти.

- Зараз міська влада закуповує техніку для комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» на суму 8 мільйонів. Що саме купують?

- Ми закупили дві одиниці КТМ – це машини, які розкидають соляно-піщану суміш, бобкет – його можна застосувати для чистки тротуарів та грейдер на випадок великих снігопадів. До кінця грудня грейдер вже має бути. Також придбали один трактор, який за потребою  вже  працює.

- Соціальні мережі вибухнули здивуванням з приводу того, що тротуарна плитка в місті викладається у сніг та мороз. Як ви можете це прокоментувати? Чи відповідає це нормам і який гарантійний термін цих робіт?

- Відповім — так,  на всіх роботах присутній технагляд. Вони розуміють всю технологію, дивляться, щоб все відповідало проектній документації та технологіям. Вони підписують акти і несуть відповідальність так само як і підрядник. Тому якщо за ДСТУ всі нормативи дозволяють, то чому б не класти плитку. Взимку і асфальт кладуть, але для цього треба спеціальна техніка, якої у нас нема, оскільки вона дороговартісна. Гарантія на плитку – 10 років. Більше хвилюватися має підрядник, а не містяни.

- Міський голова дав розпорядження «консервувати» незакінчені об’єкти на зимовий період. Про які об’єкти йде мова? Коли будуть відновлені роботи? Яким чином міська рада як замовник прийматиме ці об’єкти та підписуватиме акти?

- Робота яка виконана, буде засвідчена в актах та кошторисах. Ми хотіли завершити всі роботи швидше, проте нам завадила погода. Але нічого страшного в цьому нема. Там, де відбувалася консервація, підрядник зробить гострі з’їзди, щоб було комфортно рухатись транспорту та максимально позакриває місця проникнення води, щоб не розмивало.Як тільки дозволить погода, знову візьмемось за роботу. Щоб закрити об’єкти асфальтом треба 2 тижні. Дуже прикро, що не встигли. На бульварі Шевченка люди працювали у три зміни і до того вночі працювали більше, ніж вдень, бо вдень перешкоджав роботам рух транспорту. Насправді об’єктів, які ми сьогодні «законсервували», не так вже і багато.

Читайте також: Диспетчерська служба та облік пасажирів, — як у місті бачать транспортну реформу.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить