«Тарас Шевченко — це не те, що вивчають, а те, чим живуть», — Петро Порошенко вшанував Кобзаря на Черкащині (ФОТО)

"Тарас Шевченко - це не те що вивчають, а те чим живуть", - Петро Порошенко вшанував Кобзаря на Черкащині (ФОТО)
besplatka_728_90_ukr

9 березня Президент України Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною Порошенко завітав на Чернечу гору, що на Канівщині, аби вшанувати пам’ять Кобзаря. Захід відбувся з нагоди 205-ої річниці з дня народження Тараса Шеченка.

Також до Канева завітали делегації від районів та представники обласної влади, які взяли участь у покладанні квітів до монументу Тараса Шевченка.

"Тарас Шевченко - це не те що вивчають, а те чим живуть", - Петро Порошенко вшанував Кобзаря на Черкащині (ФОТО)

Духовна спадщина великого Пророка стала надбанням всієї України і світу, вона житиме впродовж багатьох віків, наголосив у ході вшанувальних заходів Глава держави.

- Ми постійно розкриваємо «Кобзар» — і в дні тривоги, і в дні радості. Ми точно знаємо, що саме там можемо знайти рядки, які додають сил. Тарас Шевченко — це не те, що вивчають, а те, чим живуть. Для українців Шевченко — це перший герой, який прокладав шлях незалежної України. Саме до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка ми почули його по-новому на Майдані. Його слова лунали на фронтах війни, що розв’язала проти України Росія. Я пишаюся тим, що звітую саме тут, перед Тарасом, як Президент великої нації, яка єдина в своєму прагненні перемогти ворога і збудувати велику та успішну країну, — зазначив Петро Олексійович.

Петро Порошенко відзначив лауреатів Національної премії України ім. Т. Шевченка

Також Президент України відзначив і те, що українцям, зокрема, і черкащанам, вдалося у надзвичайно короткий термін створити армію, яка боронить кордони країни.

- Тепер, коли країна має армію, ми маємо гарантію для державності. Що стосується української мови, то за останні п’ять років вона здобула надійні позиції в просторі навколо нас, а найголовніше — в наших серцях. Сьогодні ми маємо набагато більші амбіції: щоб увесь світ зміг оцінити її красу.

У всіх справах нас надихало слово Кобзаря. Ми змогли зупинити зовнішнього ворога. І я впевнений, що зможемо подолати і бідність. Але головний наш здобуток — єдність українського народу, відновлення економіки, безвізовий режим, Томос і децентралізація, — зауважив Петро Порошенко.

Петро Порошенко відзначив лауреатів Національної премії України ім. Т. Шевченка

Також у ході вшанування пам’яті Кобзаря Президент України Петро Порошенко відзначив лауреатів головної мистецької премії — Національної премії України ім. Т. Шевченка. Цьогоріч до числа лауреатів головної мистецької премії увійшли: письменниця та публіцистка Оксана Забужко; керівник Івано-Франківського національного академічного театру, режисер Ростислав Держипільський; диригент, народний артист України, керівник Заслуженого академічного симфонічного оркестру «Українського радіо» Володимир Шейко; майстер графічного мистецтва Василь Чабаник; мистецтвознавець, публіцист, колишній дисидент і в’язень радянських таборів Богдан Горинь.

"Тарас Шевченко - це не те що вивчають, а те чим живуть", - Петро Порошенко вшанував Кобзаря на Черкащині (ФОТО)

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить