Тепер уже і в Черкаській міській раді вимагають перерахунку голосів

01
besplatka_728_90_ukr

Не встигли в присутності членів ЦВК перерахувати голоси до Черкаської обласної ради, як уже представники політичних сил від БПП, Батьківщини, Радикальної партії та Опозиційного блоку вимагають перерахунку голосів і до Черкаської міської ради, заявляючи про фальсифікації. Підтримати ту чи іншу сторону до Територіальної виборчої комісії завітали і представники Самооборони та «Азову».

Роботу комісії заблокували, вимагаючи, щоб вони негайно приступили до повторного переахунку голосів.

 — Учора вночі на ОВК була зроблена фальсифікація. Я абсолютно впевнений, що фальсифікація відбувається і тут, — заявив кандидат до ЧМР від «Солідарності» Олександр Радуцький. — Тому ми тут зібралися і просимо вас, відправте на перерахунок в районні виборчі комісії.

02

 — Тут хтось сяде, — сказав представник від Опозиційного блоку Олексій Арсенюк.

 — Ви і сядете, — відповіли йому з натовпу.

 — Мирза, Халай погрожували моїй сім’ї виселенням, — заявив і собі голова комісії Володимир Матюша.

03

Також представники партій вимагали показати протокол, згідно якого визначається черговість кандидатів у депутати у виборчих списках місцевих орагнізацій партій. Та як виявилося, в комісії є постанова до протоколу, а не сам протокол.

Юрист Черкаської міської виборчої комісії Людмила Бордунос так прокоментувала ситуацію:

 — Статтею 86 Закону про місцеві вибори визанчено порядок встановлення результатів виборів. Починаючи з частини 8 данної статті, комісія почала допускати дуже грубі порушення. Оскільки спочатку вони були зобов’язанні прийнтяи постанову про підсумки голосування. А на підставі протоклів районних Придніпровської і Соснівської комісій виготовити постанову про розміщення чергововсті кандидатів у виборчих списках. Тобто по кожній партії вони повинні були зробити виборчий список кандидатів, які розміщуються в порядку в залежності від набраних відсотків. Однак комісія цього не зробила, не прийняла цю постанову, а відразу приступила до складання самого протоколу про результати виборів. Хоча частина 9 передбачає, що протокол результатів скаладається на основі оцієї постанови про розміщення черговості. Виходить, що у протокл депутатів включали з голови.

Проте у комісії завляють, що жодних правових підстав для переахунку голосів немає. А вони діють виключно в рамках закону.

.

First1

Можливо Вас зацікавить