ТЕРЕЗА СОКИРКА: КАНАДСЬКИЙ СОЛОВЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ

maxresdefault
besplatka_728_90_ukr

Як відомо, українці були одними з найперших переселенців, які збудували тоді ще зовсім молоду і маловідому Канаду. Вклад наших співвітчизників у розвиток культури та економіки цієї країни важко переоцінити. Саме тому, з нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади дуже хочеться згадати про цих людей, більшість з яких на власні очі навіть не бачила батьківщину своїх пращурів, але продовжує цінувати її традиції, вільно розмовляти українською мовою та співати українських пісень.

Серед цілої плеяди видатних постатей українських канадців, хочеться виділити надзвичайно талановиту канадську співачку українського походження Терезу Сокирку. Ця, на перший погляд, надзвичайно тендітна дівчина володіє дуже сильним голосом, що зачаровує. Здається, що свій репертуар, до якого входить багато народних та авторських українських пісень, Тереза підбирає за покликом серця. Її пісні зігрівають серця і приносять слухачам лише позитивні емоції.

Народилася майбутня поп-зірка канадської естради 1 квітня 1981 року в місті Мус-Джо, розташованому в провінції Саскачеван. Заняття музикою захопили Терезу із раннього дитинства. Вона навчилася вільно грати на декількох музичних інструментах: скрипці, фортепіано, гітарі. Співала у юнацькому хорі «Ластівка», а також займалася танцями у танцювальних українських гуртах «Євшан» і «Павличенко».

І як результат — в 1994 році юна співачка отримала свою першу нагороду в категорії до 12 років у конкурсі Української мистецької програми провінції Саскачеван.

Через десять років, у 2004 році, Тереза вирішила взяти участь у телевізійному конкурсі молодих виконавців «Канадський ідол». І не дарма. Її талант оцінили мільйони канадців — вона вийшла до фіналу та зайняла друге місце. Тереза Сокирка настільки пристрасно й переконливо виконувала блюз і джаз, що відомий американський поп-співак Лайонел Річі змушений був відзначити, що, послухавши Терезу, можна зробити висновок, ніби в неї вселилася душа старої жінки-негритянки.

Саме 2004 рік став початком успішної кар’єри співачки. За тринадцять років Тереза Сокирка випустила п’ять музичних альбомів, більшість із яких стали золотими у канадській музичній індустрії, співпрацювала та виступала разом із відомими співаками та музикантами такими як Мет Даск, Шарлота Корнфілд, Девід Грей. А також супроводжувала 19-го лейтенант-губернатора провінції Саскачеван Лінду Гаверсток під час її поїздки на північ штату, де виступала перед талановитою молоддю, розповідаючи про секрет свого успіху та закликала вірити в свої сили й розвивати свої таланти.

Тереза Сокирка стала продюсером двох своїх найоригінальніших альбомів. Так, у 2010 році у Монреалі вона записала і випустила музичний альбом «Українське коріння», присвячений покійним виконавцям Квітці Цісик та Володимирові Івасюку. Він складався із збірки українських пісень в сучасній обробці.

У червні 2013 року Тереза також випустила альбом «Вітри прерій», до складу якого увійшли надзвичайно красиві мелодії, що були написані протягом одного тижня в Мадриді, при цьому зарекомендувавши себе ще й надзвичайно талановитим композитором.

Вихід альбому став для фанатів співачки яскравим доказом того, що хоча пройшло понад десять років із часу проведення пісенного телеконкурсу «Канадський ідол» Тереза залишається яскравою та самобутньою зіркою в канадській поп-музиці.

Фесенко Юлія,студентка 2 курсу Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України

First1

Можливо Вас зацікавить