Ти впевнений, що знаєш все про місто, в якому живеш? — у Черкасах презентували фільм, в якому Бондаренко зіграв Дашковича

film 6
престо 728_90_ранкова кава

Ти впевнений, що знаєш все про місто, в якому живеш?- запитали у черкасців, що завітали на перегляд прем’єри трилогії «Таємниці мого міста. СТАРОСТА», в якій головну роль зіграв міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. 

film

Міський голова завітав на перегляд фільму з дружиною Валерією

У короткометражному фільмі, що розкриває маловідомі сторінки черкаського краю, міський голова перевтілився у старосту черкаського та канівського Остафія Дашковича, який мав неабиякий вплив на формування козацтва в Україні. Торік творці презентували вже чотири серії про Черкащину. Загалом же нашому регіону присвятили сім етюдів. Створила кіноетюди культурно-просвітницька організація «SINERGICON-production».

film 2jpg

Перед переглядом прем’єри, яка була приурочена до Дня захисника України, містянам дали змогу переглянути ще 4 частини проекту: «Дуб-патріарх» (історія Черкащини від часів Київської Русі і до сьогодні очима старезного дуба), «Дитячий альбом» (перебування Петра Чайковського в Кам’янці та його творчість тут), «Сакральні офорти» (про сторінки життя Тараса Шевченка), «Коврай і Сковорода» (перебування мислителя в селі на Золотоніщині та його життя в родині Степана Томари).

Особливістю всіх фільмів є те, що в них грають не професійні актори. А от у «Старості» до акторської гри навіть вдалося залучити міського голову Анатолія Бондаренка, чим неабияк пишаються творці «Таємниць мого міста», адже вважають, що таким чином рівень довіри до того, що вони роблять, значно зріс. Також у зйомках взяв участь депутат міськради Микола Мирза, який зіграв ворога Дашковича кримського хана Саадата Ґерая, та громадські діячі. За задумом творців спецпроекту, вони запросили зіграти ролі історичних постатей, що творили історію, людей, що зараз ідуть цим шляхом.

film 7

Окрім того, це ще й освітянський проект, який зміг виявити найбільш цікаве, що стосується Черкас та Черкащини.

- Черкаси — це був фактично останній рубіж захисту земель українських від нападу войовничого на той час Кримського ханства, яке бачило в українцях донорів, рабів, яких продавали у великих работоргових містах, — перед переглядом фільмів відзначила історичний консультант проекту, завідувач науково-методологічного відділу обласного краєзнавчого музею Валентина Нестеренко. — І саме Остафій Дашкович запропонував для захисту кордонів взяти на службу козаків. І ще він увійшов в історію тим, що першим озброїв козаків рушницями.

film 3

Це не художній, а просвітницький матеріал, який покликаний популяризувати регіон, у свою чергу наголосив продюсер та режисер спецпроекту Андрій Раднюк.

- Мета цього фільму, щоб після перегляду, кожен з вас захотів нас перевірити, — говорить Андрій Раднюк, — пішов в архів, в бібліотеку, погуглив, подивився і дізнався, наскільки правдиве те, що ми розповіли тут. Щоб кожен з вас прагнув додатково це дослідити. Це буде найбільша подяка для нас, яка тільки може бути. Наше гасло: «Змінюй себе на краще — допоможи Україні!»

Саме цей проект покликаний підняти назовні ті шари історії, які були заховані в Радянські часи, додає продюсер.

film 4

Такі роботи зараз дуже необхідні, вважає засновник бойового гопака в Черкасах Олександр Проценко, який зіграв у фільмі козака Грицка. Адже такі фільми є важливим елементом виховання молоді, які мають знати не тільки зарубіжних героїв, але й своїх. Саме з таких стрічок вони можуть дізнатися про надзвичайні здібності козаків-характерників, про справжніх лицарів української історії.

protcenko

- Всі люди, які знялися у фільмі, душею перенеслися у ті часи, — сказав головний герой трилогії «Староста» Анатолій Бондаренко. — І як тоді вони будували Черкаси, так і зараз ми живемо цим містом, ми будуємо його і хочемо, щоб воно розвивалося. Знаєте, мабуть, ці фільми потрібно записати на диски і показати у школах, дитсадках, щоб діти пишалися історією свого краю.

film 5

До слова, переглянути короткометражну трилогію в мережі кінотеатрів «Мультиплекс» в ТРЦ «Любава»  перед початком сеансу черкасці матимуть змогу ще протягом місяця.

Відзначимо, Всеукраїнський історико-публіцистичний проект «Таємниці мого міста» існує вже 4 роки. Він охопив 6 областей України (Рівненщина, Херсонщина, Київщина, Буковина, Поділля, Черкащина). У доробку нараховується 28 серій. Команда культурно-просвітницького соціального серіалу і надалі проводить зйомки в інших регіонах і створює нові серії. До слова. найбільше серій, а саме 7, створено про Черкащину. Так вийшло завядки спецпроекту «Староста».

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить