Три роки роботи Уряду Гройсмана: скорочення зовнішнього боргу, нарощення темпу реформ, зростання соціальних стандартів

ГРОЙСМАН
besplatka_728_90_ukr

В умовах неприхованої військової агресії, Україна вийшла з кризи, що загрожувала їй в 2014 році. Кабінет Міністрів довів свою спроможність брати відповідальність за свої дії та дотримуватись обіцяного курсу на зростання соціальних стандартів відповідно до можливостей економіки.

Якихось 3 роки тому, в  2015-му, внутрішній валовий продукт нашої держави обвалився на 9,9%. Рівень інфляції сягав 43,3% – ніхто не був впевненим в тому, що нас очікуватиме завтра, чи вистачить грошей на те, щоб гарантувати соціальні виплати, гасити борги перед міжнародними кредиторами, втримати «на плаву» економіку держави в цілому.


Ефективне управління держборгом


Уряд Гройсмана, сформований в 2016 році, мав чіткий план скорочення боргу.  Попри те, що в 2019 році Україна увійшла в пік виплат по зовнішнім боргам – цьогоріч маємо виплатити 427 млрд.грн. – Кабмін наполегливо працює над тим, щоб погасити всі зобов’язання за попередніми запозиченнями.  Зокрема, перед поданням проекту Бюджету-2019 до Верховної Ради в Уряді була ухвалена стратегія управління зовнішнім боргом.

«Ефективне управління держборгом – це стабільність економіки. Уже зараз ми на «безпечній межі» частки держборгу до ВВП. Ставимо орієнтир зменшити її до близько 41% у перспективі трьох років» — наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Важливу роль при цьому відіграє відновлення кредитування МВФ, що свідчить про довіру до України з боку міжнародних організацій. Чітка стратегія розрахунку з боргами створює передумови для збереження темпу реформ, які започаткував Уряд.


Три роки фундаментальних реформ


Володимир Гройсман – заявив про себе як про реформатора, який взявся за реформи в галузях, які раніше вважалися не підйомними: позитивні зміни в пенсійній, медичній, освітній сферах відчули мільйони українців. Середня пенсія зросла в 1,7 рази і досягла 2924 грн. Це було здійснено без підняття пенсійного віку. Реорганізовано первинний рівень медицини, кожен отримав можливість обрати собі сімейного лікаря. 7 млн людей користуються програмою «Доступні ліки», що покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання. Подібні програми намагалися запровадити і раніше, але тільки цей Уряд так вибудував систему, що вона зараз працює чітко і стабільно.

Однією з найбільш успішних реформ, втілених Урядом Гройсмана, стала реформа децентралізації, в результаті якої понад утворилося понад 800 об’єднаних територіальних громад, які отримали реальний шанс та можливість впливати на власний розвиток, фінанси і землі. Кабінет міністрів продовжує надавати підтримку ОТГ: лише в 2018 році було збудовано 5281 нових об’єктів. За три роки збудовано і відремонтовано 6800 км. доріг.


Збалансований бюджет – запорука подальшого розвитку


Завдяки чому вдалося досягти таких результатів? Україна почала жити «на свої кошти». Не підтверджені економічними показниками популістичні обіцянки означають повернення до кризи. Цього не можна допустити. Тому Уряд запровадив стовідсотково новий інструмент — середньострокове бюджетне планування, яке Міністр фінансів Оксана Маркарова назвала найголовнішою бюджетною реформою в країні. Три роки поспіль бюджети країни подаються і ухвалюються вчасно, що свідчить не лише зважений підхід до формування головного фінансового документу країни, але й про те, що  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вміє працювати з парламентом

Уряд забезпечує зростання соціальних стандартів відповідно до можливостей економіки. Всі  підвищення відбуваються за рахунок збільшення доходів бюджету, а не за рахунок друкування грошей. За три роки своєї діяльності Володимир Гройсман довів, що має бачення розвитку держави і реалістичний план досягнення стратегічної мети – розвиток України та забезпечення добробуту її громадян.

«Наше завдання залишається незмінним — ми повинні зміцнювати національну економіку, створювати нові виробництва та нові робочі місця. Також для нас надзвичайно важливо, щоб усе, що напрацює національна економіка, максимально віддавати людям через фінансування освіти, медицини, через індексацію пенсій» - заявив очільник Уряду.

Можливо Вас зацікавить