Трибунал ООН зобов’язав Росію відпустити захоплених моряків, серед яких і двоє черкащан

У Кремлі не збираються виконувати рішення трибуналу щодо полонених моряків з Черкащини
besplatka_728_90_ukr

Постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія, інформує «Українська правда».  Суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків, серед яких і двоє черкащан, та дозволити їм повернення в Україну.

«Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну», — заявив голова трибуналу.

За таке рішення проголосувало 19 суддів, проти – один, російський суддя Колодкін.

Трибунал, водночас, повідомив, що не вимагатиме від Росії зупинити кримінальні слухання щодо події 25 листопада, які тривають зараз у Москві.

Необхідно зауважити, що офіційний представник РФ був відсутній на слуханні; російська сторона відмовилася також надавати свої матеріали для слухання, однак за конвенційним правом ООН все одно лишається зобов’язана виконувати рішення. За відсутності представника РФ трибунал використовував офіційну позицію Росії щодо подій поблизу Керченської протоки.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ РФ відзначило, що мають намір «в ході подальшого арбітражного розгляду… послідовно відстоювати нашу позицію, в тому числі, відсутність у арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію».

Російський захист 24 захоплених українських моряків розраховує на те, що рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про їхнє звільнення буде виконано, незважаючи на офіційну позицію РФ про його невизнання.

Про це заявив «Інтерфаксу» адвокат Ілля Новіков, який входить до команди російських адвокатів українських моряків.

«Суд зобов’язав Росію звільнити моряків і передати Україні кораблі негайно. З огляду на позицію МЗС Росії, ми розраховуємо, що будуть гучні заяви про те, що рішення не визнається і не виконується, але очікуємо, що де-факто спосіб його виконати буде знайдений», — сказав Новіков.

Нагадаємо, морякам, серед яких двоє черкащан — Олег Мельничук та Владислав Костишин — Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою.

First1

Можливо Вас зацікавить