«Це була суміш героїзму, патріотизму і нефахових рішень керівництва», — у Черкасах згадували загиблих у боях під Іловайськом

987654
престо 728_90_ранкова кава

Час не лікує. Акція під такою назвою пройшла сьогодні на Площі Слави в Черкасах. Небайдужі містяни та родичі загиблих АТОвців зібралися, аби нагадати, що вони пам’ятають про події, які відбувалися з 25 по 31 серпня рівно три роки тому. Тоді під Іловайськом загинули понад 360 українських військових. Вся ж сума трагедії — більше тисячі людей, враховуючи тих, хто зник безвісті…

Подібні заходи проходять сьогодні по всій Україні та в різних районах області. Полеглих у боях бійців вшанували хвилиною мовчання, а до пам’ятної дошки черкасці поклали квіти.

7654

- Мені особисто дуже пощастило, що ми вийшли з Іловайська буквально за добу до котла, — розповів «азовець» Дмитро Кухарчук. – Це сталося виключно тому, що мій командир зробив правильні висновки із розвідданих і вчасно нас звідти вивів. Інформацію він надавав всюди, куди можна було, але її проігнорували. Тому і стався Іловайський котел.

788

Тоді загинуло 90 відсотків батальйону «Донбас». Це була велика трагедія, яка вдарила не лише по кількісному складу, а й по моральному стану українських військ.

- Але головне питання нині полягає виключно в тому, хто винен у цій трагедії, тому що винні до цього часу не знайдені. Сьогодні є офіційна версія від керівництва держави, що нібито винні російські війська. Так, вони справді тоді туди зайшли, але ж були розвіддані, про це все говорилося і передавалося. Їх просто проігнорували, — наголосив Кухарчук.  — І ті, хто відправляли солдат на смерть, до цього часу керують нами і роблять вигляд, що ведуть так звану АТО.

В той час військові були просто розгублені, бо вчилися на власних помилках. Найстрашніше на війні, кажуть ті, хто пройшов те пекло — це хаос. Вся сума трагедії кількох днів серпня 2014 року — більше тисячі людей, враховуючи тих, хто зник безвісті. Ці життя віддали за Україну і ці рани кровоточитимуть і через десятки років.

765

- Тоді всі йшли туди як один, попри страшні втрати. Це була суміш героїзму, патріотизму і нефахових рішень керівництва. Це біль, яка не затихне роками. Але разом із тим, такі події роблять нас сильнішими і непереможними, — наголосив один із виступаючих. — І сьогодні ми готові, якщо треба, знову стати до бою, а не просто посипати голови попелом.

Війна не закінчилася, тому потрібно гуртуватися і боротися, адже невідомо, скільки ще це триватиме, — вважають учасники акції.

АТОвець Олексій Колісник пригадав, як вони зустрічали розбиті групи, які виходили так званим «зеленим коридором». Так, дійсно, 50 відсотків це були безповоротні втрати, але сказати, що хлопців там просто розстріляли, не можна, — говорить він. Були бої, був супротив, наші військові довго боролися в оточенні.

8765

- Це був переломний момент війни не на нашу користь. Хлопці були засмучені недолугими діями командування. Ми не можемо залишити це все просто так і дуже дивно, що винні досі не покарані, — вважає АТОвець.

Ці три роки минули як три дні. Нинішнє покоління має пам’ятати про такі трагедії і бути готовими і самим при потребі стати на захист Батьківщини, — переконані черкасці, що прийшли вшанувати загиблих воїнів.

- У нас немає синів, чоловіків. Нам немає на кого покластися. Всі забули про біль батьків. Так, вони герої, але, насамперед, вони  були простими хлопцями — добровольцями. Вони йшли туди за покликом серця, їм нічого не обіцяли, не заманювали, так як зараз заманюють у Нацгвардію, — звернувся до учасників акції батько загиблого черкащанина Анатолій Панченко.

876

Єдине, чого хочуть рідні загиблих, — щоб про них була гідна пам’ять, — каже пан Анатолій. Його обурює, що навіть у невеликих селах полеглим бійцям ставлять пам’ятники, а в Черкасах досі немає. Йому немає навіть куди прийти в роковини загибелі сина.

- До чого йти, до каменюки цієї? — нарікає чоловік. — Хіба ми не можемо теж таке зробити? В нас є архітектори, художники, але вони чомусь не відгукуються. Мене обурює таке ставлення, зокрема, з боку влади.

0987

8765

765432

67890

122

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить