Цього тижня суд має поставити крапку у справі підприємства бізнесмена Араіка Мкртчяна

DSC05594

Вже завтра у Господарському суді Черкаської області продовжиться розгляд справи щодо продовження терміну дії договору оренди земель у селі Боровиця Чигиринського району черкаським підприємцем Араіком Мкртчяном.

Нагадаємо, що минулого місяця пан Мкртчян заявив про факти корупції в Держгеокадастрі, а вже через тиждень Держгеокадастр видав погодження на отримання дозволу на оренду цієї землі третіми особами, які, як зазначає пан Мкртчян, не мали жодного відношення до села Боровиця, та, більш того, стали учасниками корупційної схеми, за якою за дві доби в Черкаській області підставним особам роздали більше 600 га землі державного резерву.

Напередодні чергового засідання суду, яке відбудеться 18 липня, журналісти «Вичерпно» побували на підприємстві пана Мкртчяна у селі Боровиця.

СТОВ «Дружба» — сімейне підприємство родини Мкртчянів з 2003 року. Підприємство займається тваринництвом та вирощуванням зернових культур.

- Коли ми почали працювати, колгосп був з надзвичайно великими боргами. Ми не обанкрутили підприємство, як це робили тоді всі. Ми чесно перекрили всі борги до останньої копійки, починаючи від сільського бюджету, зарплати працівникам, закінчуючи паями, — говорить Араік Рафікович. – З роками ми зробили це підприємство успішним.

Зараз на підприємстві працює більше 100 працівників. Всі вони жителі села Боровиця. На літній період кількість працівників збільшується.

На підприємстві є власна ферма, яка налічує близько 600 голів великої рогатої худоби.

DSC05584

- Зараз наші корови знаходяться у літньому таборі. У районі залишилось тільки два колгоспи, де тримають корів. У нас дійсно одне з найбільших поголів’їв великої рогатої худоби, — розповідає Араік Мкртчян.

DSC05594

Пан Мкртчян говорить, що відстоювати свою правоту готовий до останнього, а боротися з чиновниками готовий у вкрай оригінальний спосіб.

- Я обіцяв привести корів до кабінетів чиновників і суддів, якщо в кінцевому результаті справедливість не переможе. Я це зроблю. Вони можуть навіть вибрати, яких корів вони хочуть, — жартує підприємець.

DSC05587

Також СТОВ «Дружба» має свій сучасний автопарк, на закупку якого було витрачено більше 400 тисяч у.о.

- Всі землі ми обробляємо своєю технікою. Купили в цьому році нову сіялку, оприскувач. Два роки тому купили надсучасні комбайни. І це далеко не все, — говорить Мкртчян.

DSC05571

Пан Мкртчян розповідає, що на підприємстві оснащено все таким чином, що весь цикл обробки відбуваєтсья безпосередньо у селі.

- У нас свої власні сушарки. Свій тік. Зараз ремонтуємо бункер. Все робиться для того, аби підприємство працювало злагоджено і всі стадії обробки зерна проводились безпосередньо тут.

DSC05557

Пан Мкртчян говорить, що сьогодні село є основою держави, але не отримує належної уваги з боку чиновників та депутатів.

- Якби чиновники хоча б раз приїхали в село незаплановано, як вони це зазвичай роблять, а спонтанно, і дійсно вникнули у ситуацію простих людей, фермерів, справи пішли б значно краще. Але їм не цікава суть проблеми, вони люблять покрасуватися перед телекамерами, зробити гучні заяви і знову поїхати у теплі і зручні кабінети, забувши про свої обіцянки.

Сьогодні СТОВ «Дружба» є основним бюджетонаповнюючим підприємством села Боровиця. Тому і сільська влада, і місцеві жителі занепокоєні ситуацією, що склалась навколо землі державного резерву.

- Народ задоволений роботою підприємства, задоволений умовами роботи. Регулярно працює ферма, якісно та вчасно обробляються поля. Робота організована належно і ми знаємо, що люди не проти, щоб підприємство продовжувало свою роботу в тому напрямку та обсязі, який був до цього. Ми хочемо, щоб землі резерву залишились за сільською радою та СТОВ «Дружба», — говорить сільський голова Олександр Малинишевський.

DSC05548

Тож рішення суду, яке за словами адвоката Валерія Макеєва, має бути винесене вже цього тижня,має поставити крапку у тяганині та визначити подальшу долю сільськогосподарського підприємства. Серед позовних вимог СТОВ «Дружба» — пролонгування договору та той же термін, а це 10 років.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить