У Черкасах діє гурток для хлопчиків, які ростуть без батька (відео)

150673
besplatka_728_90_ukr

«Мудрий Тесля» – гурток із такою назвою працює у Черкасах. Його керівник навчає ремесел хлопців, які ростуть без батька. Зокрема, як вправлятися з домашніми електроінструментами, полагодити розетку чи змайструвати стілець. Такі заняття безплатні, інформує «5 канал«.

8-річний Дмитро Голомедов хвалиться своєю роботою. За півтора року хлопчина навчився майструвати з дерева.

«Стілець робили, робили підставку», – ділиться хлопчик.

«Він з задоволенням біг і витягував із свого рюкзака – а ось у мене є зайва переноска, якщо вам потрібно. Це звучало гордо і потрібно було для сім’ї. Поробимо стільчики для бабусі, щоб сиділа, картоплю чистила, на село», – каже бабуся Дмитра Світлана.

Гурток «Мудрий Тесля» відвідують три десятки хлопчиків від 7 до 14 років. Працюють із деревом та електроінструментами. Микита Левинський вправляється з ручною пилкою. Хоче змайструвати драбину.

Навчає дітей Віталій Андрієць. До занять запрошує переважно хлопчаків, котрі не мають батька.

«Коли ти ростеш без тата – тобі нема де навчиться щось робити своїми руками. Наприклад, я ріс із мамою та бабусею і не було прикладу чоловіка, який навчав би мене чомусь практичному», – пояснює організатор гуртка.

Спочатку Віталій приносив на уроки власні інструменти.

«Перші заняття у нас було два молотка, дві викрутки. З часом, коли люди бачили продуктивність нашої роботи і користь – то швидко наша майстерня наповнилася купою різного інструмента», – тішиться Віталій Андрієць.

Хлопчаки вчаться ремонтувати розетки, паяють дроти, майструють шпаківні та стільчики.

«Будуть або квартири, або дім і там будуть якісь неполадки або буде щось не працювати, щось буде недостатньо, то щоб можна було зробити, а не так, що не можеш зрозуміти чого не працює плита», – каже учасник гуртка Назар Кусюмов.

Охочих навчатися не бракує, тож гурток «Мудрий Тесля» вже відкриває нову групу.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить