У Черкасах медиків швидкої допомоги взяли під охорону

shvydka meddopomoga
besplatka_728_90_ukr

Бригади лікарів швидкої медичної допомоги в Черкаській області взяли під охорону – медиків, які регулярно піддаються нападам пацієнтів, забезпечили мобільними кнопками виклику охорони. Гроші на це були виділені з обласного бюджету, інформує «Сегодня«.

За словами Тамари Литвиненко, яка працює фельдшером швидкої допомоги вже п’ять років, агресивних пацієнтів в її практиці було чимало, а недавно вона стала в’язнем одного з них.

«Неадекватна хвора закрила мене в квартирі. Довелося дві години чекати, поки приїде поліція, щоб виламали двері і мене звільнили», – розповіла вона.

Журналісти «Сьогодні» провели експеримент, щоб з’ясувати, як швидко поліція реагує на нову систему захисту лікарів. Про нього знали всі, крім самої служби охорони.

На виклик відправили фельдшера на ім’я Аліна, яка застала двох напідпитку «підставних». Друг лежачого на лавочці нібито нападає на медика, дівчина тисне «тривожну» кнопку, і машина державної служби охорони з’являється вже через чотири хвилини.

Правоохоронці затримали «бешкетників» і тільки після цього помітили камери. Співробітники зізналися, що їздити на подібні виклики і раніше доводилося досить часто.

«Тривожну» кнопку натиснув, висвічується на комп’ютері, де саме перебуває екіпаж. Не потрібно у водія або лікаря розпитувати адресу, де він перебуває точно», – пояснив Євген Довгополий, співробітник поліції охорони.

Медики зізналися, що задоволені нововведенням.

«Раніше ми самі з цим справлялися, допомагав нам водій швидкої допомоги, тому що люди не часто допомагають, коли бачать таку ситуацію», – зазначила фельдшер швидкої допомоги Аліна Скринник.

136 тисяч гривень на «тривожні» кнопки знайшли в бюджеті Черкаської області. За ці гроші захистом обладнали 100 бригад. В Україні такими системами захисту забезпечені також «швидкі» в Донецькій і Запорізькій областях.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить