У Черкасах нардеп, який перехворів на коронавірус, здавав кров для «ковідної» плазми

YAK_4920
besplatka_728_90_ukr

Україна стала п’ятою країною в світі, яка почала робити тести на виявлення антитіл в крові людини, нині ж взялася за створення препарату проти COVID-19. Для цього потрібно найближчим часом зібрати 300 літрів плазми у людей, які перехворіли на коронавірус, а це  — близько 500 донорів.

Черкаси також долучилися до цієї донорської акції. 18 травня до обласного центру завітав народний депутат України Сергій Шахов, який першим з українських політиків ще в березні цього року перехворів на COVID-19, щоб здати свою кров для «ковідної» плазми.

YAK_4802

- У плазмі людини, яка перехворіла на коронавірус, є специфічні антитіла, які допоможуть фахівцям-фармацевтам виготовити ліки проти COVID-19, більше про нього дізнатися і , зрештою, побороти його у світових масштабах. Тому ми дуже вітаємо такі ініціативи, адже далеко не всі хочуть здавати кров, дехто боїться розголосу, — пояснив заступник директора Черкаського обласного центру служби крові «Черкаси-Плазма» Ярослав Березань.

Після забору плазма відправляється на дослідження до Білої Церкви, де над нею буде проведено чимало тестів.

Нардеп Шахов переконаний, що всім українцям потрібно пройти тест на антитіла, адже, на його думку, більшість з них могли перехворіти на коронавірус безсимптомно і нині так само можуть ставати донорами плазми.

– Я закликатиму і своїх колег здавати кров для виготовлення вакцини. Я вже неодноразово заявляв, що багато людей перехворіли на коронавірус, але не відчували цього. Тому кожному українцю потрібно пройти тест на антитіла і, у кого вони будуть виявлені, стати донором плазми. Хотілося б, щоб саме українські вчені створили ліки від цієї хвороби. Я зі свого боку допомагатиму їм всім, чим зможу, — прокоментував нардеп.

YAK_4765

Щоб поповнити черкаський банк крові, до акції долучилися і представники місцевої команди політичної сили «Наш край».

– Коли ми дізналися, що до нас іде наш колега, однопартієць Сергій Шахов, вирішили підтримати таку добру ініціативу і також здати кров, адже ми розуміємо, що вона завжди потрібна і не тільки тим, хто хворіє на коронавірус, — відзначив очільник черкаської команди політичної сили «Наш край» Анатолій Нужний.

Наприкінці заходу «нашекраївці» отримали від «Черкаси-Плазма» відзнаку, як організація, приязна до донорів.

YAK_5009

Відзначимо, здати плазму можна в центрах «Biopharma» в Дніпрі, Харкові, Сумах, Шостці, Конотопі та Черкасах.

*іміджева інформація 

First1

Можливо Вас зацікавить