У Черкасах навчали керівників ОСББ правильно організовувати роздільний збір побутових відходів

20170908_110531
besplatka_728_90_ukr

8 вересня 2017 року в конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбувся семінар-тренінг на тему: «Організація роздільного збору побутових відходів» співорганізаторами якого виступила ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», ГС «ОСББ Черкащини», відділ сприяння ОСББ Департаменту ЖКК Черкаської міської ради та  ГО «Гарні справи». 

У заході прийняли участь — Олександр Клиновий, голова правління ГС «ОСББ Черкащини», Олександра Гуменюк,  керівник проекту ГО «Гарні Справи, Юрій Кучеренко, головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ Департаменту ЖКК Черкаської міської ради, керівники ОСББ та ЗМІ.

У рамках семінару Олександр Клиновийакцентував увагу присутніх щодо проблем пов’язаних зі збором, зберіганням та подальшою утилізацією відходів, яких щорічно збільшуються на 4 мільйони кубометрів. В Україні відходів вже накопичилось близько 60 млн. кубометрів, а зокрема вЧеркаській області на одного жителя припадає 1 кубометр, а це близько  1000 000 тон. Тому, нам всім є  над чим задуматися.

«З   1   січня   2018   року  захоронення  неперероблених побутових  відходів забороняється,згідно ст. 32. Закону України «Про відходи». Саме на Вас, як керівників ОСББ покладається відповідальність за організацію роздільного збору побутових відходів співвласниками в ОСББ», — звернувся до присутніх Олександр Клиновий.

Юрій Кучеренко звернув увагу присутніхна те, що до кінця вересня всі керівники ОСББ згідно доручення міського голови, мають підготувати відповідні акти готовності будинку до опалювального сезону та подати їх до відділу сприяння ОСББ. Також на заході виступили представники компанії «Техноінком», які довели до присутніх переваги встановлення в будинках теплових пунктів та представники української макулатурної компанії щодо питань методики збору та сортування паперу.

В ході заходу Олександра Гуменюк розповіла керівникам ОСББ про сучасний стан поводження з відходами за кордоном, про існуючі вимоги Європейського Союзу до поводження з відходами, у зв’язку з підписанням угоди про асоціацію, про економіку роздільного збору відходів та співпрацю з місцевими органами влади. Також були озвучені відповідні  рекомендації та методики збору вторинної сировини цілим будинком, види контейнерів для роздільного збору відходів та перелік компаній, які переробляють відходи.

«В Україні нажаль все сміття вивозиться на полігони, що спричиняє серйозні проблеми для довкілля. Тому, саме в цьому році було прийнято рішення нашою організацією провести інформаційну роботу серед голів ОСББ, щоб ви довідались про те, яким саме чином можна збирати та розділяти вторинну сировину цілим будинком», — зазначила Олександра Гуменюк.

Загалом, захід пройшов у конструктивному руслі та в жвавому діалозі.  Учасники заходу мали змогу задавати спікерам питання та отримати ґрунтовні фахові відповіді та вичерпну інформацію з вищепіднятих питань.

First1

Можливо Вас зацікавить