У Черкасах обговорили Перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки (ФОТО)

Фото: "ВиЧЕрпно"

Фото: “ВиЧЕрпно”

в Економіка, Новини

У Черкасах обговорили Перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки. Засідання Ради регіонального розвитку області відбулося в обласній філармонії за участі Президента України Петра Порошенка, віце-прем’єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, очільника області Олександра Вельбівця, представників районів, міст та об’єднаних громад Черкащини.

У Черкасах обговорили перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки (ФОТО)
Фото: “ВиЧЕрпно”

Президент України Петро Порошенко зуважив, що за останні п’ять років вдалося досягти значних змін, зокрема, у військовій та освітній сфері.

– Мова, як і віра, є наріжним каменем безпеки країни. У 2013 році частка українських пісень в ефірі становила лише 5 %. За ці п’ять років українська мова здобула надійні позиції в просторі навколо нас. Сьогодні ви можете увімкнути радіо і точно почути українську пісню. Армія, мова та віра – міцний фундамент держави, який ми заклали. Саме на ньому сьогодні ми зводимо стіни майбутньої країни, на ньому ми побудуємо майбутнє вільних, незалежних і заможних людей. Отож, я разом із вами відчуваю на собі відповідальність за наше майбутнє, – підкреслив Петро Порошенко на почату засідання.

У Черкасах обговорили перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки (ФОТО)
Фото: “ВиЧЕрпно”

У ході засідання Ради регіонального розвитку області голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець розповів про втілення та реалізацію першочергових медичних проектів.

– У першу чергу одним із важливих проектів у галузі медицини є введення в експлуатацію Черкаського обласного перинатального центру. По суті, цей медичний заклад дав можливість збільшити відсоток виживання новонароджених дітей вагою до кілограма. Якщо ще у 2017 році цей відсоток становив 23 %, то протягом останнього календарного року у нас не було випадків смертності. Цей надзвичайно важливий проект було реалізовано впродовж останніх двох років. Також хочу зазначити, що ще одним проектом, який дав очікуваний соціальний ефект, стало встановлення 12 стаціонарних і одного пересувного флюорографа. Цей проект дав можливість уже в 2018 році виявити 67 випадків хворих на туберкульоз, – зауважив очільник області.

За словами Олександра Вельбівця, Черкаська область – одна із небагатьох областей України, де відсутня централізована оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Тому одним із чи не найважливіших завдань Плану регіонального розвитку на найближчі три роки є будівництво головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси.

У Черкасах обговорили перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки (ФОТО)
Фото: “ВиЧЕрпно”

Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, наголосив, що для Черкащини одним із пріорітетних проектів є відновлення національної автодороги державного значення Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань.

– Ця дорога з’єднує східну й західну частини області та розташована в межах Золотоніського, Черкаського, Смілянського, Шполянського, Тальнівського та Уманського районів. Після реалізації  цього проекту райони будуть з’єднані оновленим дорожнім покриттям. Також до 2021-го року у межах Черкаської області заплановано відновлення автодоріг М-05 Київ – Одеса та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя, – зазначив Петро Олексійович.

У Черкасах обговорили перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки (ФОТО)
Фото: “ВиЧЕрпно”

Олександр Вельбівець також повідомив, що аби підприємці Черкащини в належних умовах змогли отримувати якісні адміністративні послуги, заплановано створення 50 ЦНАПів при ОТГ.

– Щоб спростити отримання адміністративних послуг, ми збільшимо кількість послуг, які можна буде отримати онлайн через Єдиний регіональний портал адмінпослуг. Наразі, співпрацюючи з європейськими партнерами, ми вже розпочали створення 23 ЦНАПів в ОТГ і містах області, – підсумував Олександр Іванович.

Обговорюючи план перспективного розвитку області, було зафіксовано, що у 2014 році капітальні видатки із місцевих бюджетів складали лише 302 мільйони гривень, а станом на 2018 рік вони складали вже 806 мільйонів гривень. Лише новоствореними підприємствами за останні п’ять років було реалізовано 26 мільярдів гривень капітальних інвестицій, створено 30 тисяч виборчих міст, а місцеві бюджети отримали 150 мільйонів гривень на доходи фізичних осіб.

 

Реклама