У Черкасах обговорили проблеми формування місцевого бюджету на 2020 рік (ВІДЕО)

У Черкасах обговорили проблеми формування місцевого бюджету на 2020 рік

Фото: "ВиЧЕрпно"

besplatka_728_90_ukr

Cьогодні, 20 листопада, відбулися загальні збори регіонального відділення Асоціації міст України, яке очолює міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. У ході зустрічі було обговорено проблеми формування місцевого бюджету Черкас на 2020 рік.

Директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко наголосила, що основними новаціями місцевого бюджету 2020 року є: запровадження моделі середньострокового бюджетного планування (для місцевих бюджетів ст. 75 та ст. 751) та бюджетної декларації (ст. 22 БКУ), що визначатиме оптимальний розподіл між галузями доступного у середньостроковій перспективі бюджетного ресурсу (для державного бюджету); cхвалення прогнозів місцевих бюджетів (ст. 75 та ст. 751), які визначатимуть організаційні засади складання, схвалення прогнозів місцевих бюджетів та проєктів місцевих бюджетів (застосовується з 1 січня 2020 року). Також мова йде про посилену відповідальність та підзвітність щодо розподілу та використання бюджетних (зміни до ст. 28 БКУ) головних розпорядників коштів.

У Черкасах обговорили проблеми формування місцевого бюджету на 2020 рік

Фото: «ВиЧЕрпно»

На думку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, прийняття державного бюджету на 2020 рік може спричинити повне згортання децентралізаційних процесів, оскільки бюджет міста буде скорочено на 40 відсотків.

- Децентралізаційні процеси були лише у 2016 році, але із залишками у 2015 році. Досліди над місцевим самоврядуванням ніколи не давали позитивного результату і не приносили відповідних дивідендів. Наразі мушу констатувати, що Уряд не чує Асоціацію міст, міських, сільських і селищних голів, — наголосив Анатолій Бондаренко.

Наразі вже є низка ризиків, які можуть виникнути при формуванні місцевого бюджету, а саме: нестабільність податкового та бюджетного законодавства, щорічне збільшення суми реверсної дотації, позбавлення органів місцевого самоврядування значного ресурсу, а також скасування індексації плати за землю до 2023 року, через що місто може втратити 20 мільйонів.

Зі свого боку директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко зауважила, що позитивною новацією є запровадження електронного подання пропозицій до бюджету, що сприятиме врахуванню інтересів усіх сторін.

Для довідки:

У законопроєкті «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Асоціація міст України пропонує:

  • збільшити обсяг освітньої субвенції на 27,5 млрд грн;
  • збільшити фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 31,9 млрд грн;
  • збільшити розмір додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 12,1 млрд грн;
  • передбачити додаткову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти;
  • передбачити 19 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

 Детальніше дивіться у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить