У Черкасах презентували медично-інформаційну систему: всі історії хвороб пацієнтів в одній електронній базі

У Черкасах презентували медично-інформаційну систему: всі історії хвороб пацієнтів в одній електронній базі
в Новини, Суспільство

Сьогодні у поліклінічному відділенні обласного кардіоцентру відкрили медично-інформаційної систему, а вже незабаром автоматизована система запрацює у стаціонарі кардіологічного відділення та Станції швидкої медичної допомоги. У планах розповсюдження цього пілотного проекту на всі лікувальні заклади області.

Кроком вперед в плані збереження інформації пацієнта, користування нею назвала впровадження такої системи головний лікар кардіоцентру Світлана Журба. Тепер не тільки вся історія хвороби буде занесена в електронну базу, а нею, коли проект буде доведений до логічного завершення, зможе скористатися і швидка допомога, виїжджаючи на виклик і маючи уявлення про захворювання пацієнта. З цією метою фельдшерам ШМД будуть видані планшети або інші компактні електронні носії. В перспективі, мешканцям міста, а то й області, не доведеться носити за собою паперові картки, які вони часто забувають або щось гублять з них, доступ до їхніх даних матимуть всі медичні заклади, підключені до цієї програми.

Окрім того, програму для впровадження електронного реєстрування взяли українську. Медична інформаційна система “Доктор Елекс” була протестована, на ряду з двома іншими програмами, серед працівників закладу. Завдяки зручності використання та тому, що вона модульна, саме вона отримала схвальні відгуки від медпрацівників. А за словами завідувача кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій ЧДТУ Юрія Триуса, вона – крок вперед серед подібних програм.

 – Багато було розмов про цю систему і на міністерському рівні, але саме в Черкасах втілили цей проект. І ми надзвичайно раді, адже це сприятиме покращенню, підвищенню якості медичної допомоги, – сказала Світлана Журба.

Подібна програма інформатизації закладів охорони здоров’я вже діє у Вінниці, робоча група з Черкас вивчала її досвід застосування, повідомив голова ОДА Юрій Ткаченко:

 – Ми взяли за основу програму, яка вже діє у Вінниці. Ми прийняли її на останній сесії обласної ради. Але ми завчасно готувалися до цього, були виділені кошти на кардіоцентр і карідополіклініку з подальшим під’єднанням сюди і швидкої медичної допомоги. Після того, як система запрацює тут на повну, ми з цією програмою зможемо йти в райони.

kardio5

Загалом на саму програму й обладнання з обласного бюджету було виділено близько 500 тис грн.

 – За цією системою живе увесь цивілізований світ, – додав від себе керівник Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. – Ніде в Європі, ніде в розвинених країнах ніхто не пише від руки. Це вже давно в світі відпрацьовано і сьогодні ми також робимо перший крок.

Менші затрати часу, майже зникнення черг в медичних закладах, бо їх замінять на електронні, контроль і видимість діяльності лікарів, історія хвороби, яку ти не забудеш вдома, все це, за словами очільника області, несе з собою впровадження медично-інформаційної системи.

А ще великим плюсом можна вважати, що у пацієнтів відпаде потреба розбирати написаний незрозумілим почерком медичних працівників рецепт.

 – Ті ж самі рецепти, іноді йдеш з ним в аптеку і не можеш розібрати, що там написано, а тут все буде чітко роздруковано, ясно й зрозуміло, – сказав Юрій Олегович.

Спробував себе Юрій Ткаченко і в ролі пацієнта. В реєстратурі занесли в електронну базу його персональні дані, а поки він йшов до кабінета лікаря за направленням на обстеження, вся наявна інформація уже була доступна і йому.

kardio3

Отож після проходження всіх процедур, діагностик, пацієнт на виході отримує повну історію хвороби з рекомендаціями по лікуванню, яку йому навіть можуть скинути на флешку або електронну пошту.

kardio4

І хоча паперові носії ще не відмінені і діють паралельно, та за словами Михайла Лобаса це питання вже піднято на міністерському рівні, тож незабаром можна очікувати зрушень і в цьому напрямку.

Реклама