У Черкасах розквітли підсніжники. Із чим пов’язана така аномалія (ФОТО)

У Черкасах розквітли підсніжники. Із чим пов'язана така аномалія (ФОТО)
besplatka_728_90_ukr

У Черкасах у січні розквітли підсніжники. Зазвичай рослина починає квітнути у березні та інколи в лютому за умови теплої погоди. «ВиЧЕрпно» вирішило дізнатися у завідувача кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександра Спрягайла, із чим пов’язане таке аномальне явище.

Підсніжник – зимостійка, дрібно-цибулинна рослина, що належить до сімейства амарилісових. Рослина невисока, в середньому 8-20 сантиметрів, з плоскими лінійними листками, що з’являються одночасно з квітконосом. Розмножуються ці декоративні рослини за рахунок утворення цибулинок-діток і самосівом, без пересадки можуть обходитися досить тривалий час, понад сім років. У разі сильного розростання підсніжників, частинку квітів можна поділити на кілька, не загинаючи корінці вгору, швидко пересадити на нове місце і не підсушуючи коріння. Садити на таку ж глибину, як і росли.

Усі представники роду підсніжників занесені до Червоної книги, є захищеними рослинами, врятувати їх від зникнення можна, вирощуючи в культурі на своїх дачних ділянках.

У Черкасах розквітли підсніжники. Із чим пов'язана така аномалія (ФОТО)

У коментарі нашому виданню завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Спрягайло повідомив, що біологічна програма кожного виду підпорядкована періодичності природи. Щоденно живі організми, особливо рослини, фіксують показники температури, тривалості світлового дня чи вологості середовища і реагують відповідно до цих умов.

- Ми звикли бачити цвітіння яблунь навесні, плодоношення вишні влітку чи яскраво-жовті листки клена восени. Для того, щоб уникнути помилок (занадто раннього пробудження навесні чи впадання у сплячку восени), у видів є складні системи «перевірки» отриманих зовнішніх сигналів у вигляді накопичення відповідної суми температури чи інтенсивності освітленості, за якої починається або закінчується певний життєвий етап. Проте останнім часом на планеті спостерігаємо глобальні кліматичні зміни, які виявляються по-різному: у вигляді тривалих посух, затяжних дощів,  невідповідності температури повітря сезону тощо. Унаслідок цього порушуються фази життєвих циклів багатьох видів і ми можемо спостерігати нетипові прояви їхньої активності. Цвітіння підсніжників у січні – приклад таких порушень життєдіяльності, пов’язаних із аномальними кліматичними змінами, — зауважив Олександр Спрягайло.

First1

Можливо Вас зацікавить