У Черкасах стартував чемпіонат України з пляжного гандболу

e
besplatka_728_90_ukr

Екзотичний літній вид спорту завітав до обласного центру вдруге. На Живчик-Ареніпротягом чотирьох днів випробовують свої сили кращі пляжники країни. Змагаються у чемпіонаті чоловіки та жінки, інформує «Черкаський спорт».

Попри дощ та вітер, вони на піску! Неординарний пляжний вид спорту другий рік гостює у Черкасах. Зазвичай матчі з пляжного гандболу проходять під пекучим сонцем, проте цьогоріч погода змінилася на хмари та дощ. Втім це не заважає спортсменам змагатися між собою.

Неординарний вид спорту неабияк відрізняється від класичного гандболу. На піску грають по чотири гравці від кожної команди. Майданчик для гри значно менший, гандболісти змагаються на прямокутнику довжиною 27 на 12 метрів.

Валентин Вакула, генеральний секретар Асоціації пляжного гандболу України:

«Дуже дякую Черкасам, нас знову приймають, організація, умови, все на найвищому рівні. Попри погоду ми все одно граємо, приїхало 16 команд, це більше ніж торік. Також тут плануємо провести й кубок України. А після чемпіонату у Черкасах тренуватимуться чоловіча та жіноча збірні України. Ці команди готуються до чемпіонату Європи, який з 30-го червня по 5-те липня пройде в Іспанії»

Традиційно у чемпіонаті України грають і чоловіки і жінки. Цьогоріч за головний трофей змагається по 16 чоловічих та жіночих команд. Традиційно серед фаворитів минулорічні чемпіони – серед жінок херсонська «Дніпрянка». У чоловіків головна інтрига у боротьбі чинного чемпіона, «Волині» та южненського «Портовика». Волиняни серйозно налаштовані на змагання й вже здобули три перемоги. Команда прагне повторити минулорічний результат.

Ростислав Ланевич, головний тренер ГК «Волинь»:

«Завдання – виграти перше місце. Ми вже чотири роки беремо участь, і завжди боремося за найвищі місця. Враження хороші, є команди дуже високого рівня, як команда з Южного, котра сформована зі збірної України, є новачки, котрі тільки пробують себе у цьому виді. Яскраве враження на цю хвилину – це погода, холодно, що не зовсім відповідає пляжному гандболу».

Після чемпіонату України пляжні гандболісти не залишають Черкаси. З 23-го по 25-те червня в місті пройде кубок України. Паралельно на черкаському піску займатимуться чоловіча та жіноча збірні України з пляжного гандболу. Національні команди готуються до чемпіонату Європи.

Можливо Вас зацікавить