У Черкасах так ніхто чітко і не сказав, у чому причина задимленості міста

У Черкасах так ніхто чітко і не сказав, у чому причина задимленості міста
в Новини

Сьогоднішнє засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради розпочалося з доповіді фахівців щодо причин виникнення в Черкасах задимленості. Як повідомив начальник міськрайонного відділу Управління ДСНС України в області Андрій Хижняк, найімовірніше, місто вкотре «затягнуло» димом через горіння торфовищ під Києвом. У самому ж обласному центрі й регіоні таких пожеж, які б могли спричинити настільки сильну задимленість як на цьому, так і на минулому тижні, не було.

– Ми провели моніторинг у Черкасах та районах області й осередків загорання, які б викликали такі наслідки, наші фахівці не виявили, – зазначив начальник міськрайонного відділу Управління ДСНС України в області Андрій Хижняк. – Більше того – був задіяний гелікоптер Державної служби з надзвичайних ситуацій, який літав у чотирьох областях, і знову ж таки в нашій області осередків горіння, які б призвели до такого задимлення, не знайдено. Так, у нас був лише один випадок загорання торфу площею 0,5 га в Драбівському району. Але та задимленість не розповсюджується більш як на 300 метрів, тому поширитися до Черкас той дим аж ніяк не міг.

Нині в Київській області виявлено 24 осередки тління торф’яників на площі близько 119 гектарів. За словами Андрія Хижняка, аби допомогти впоратися зі стихією, на підмогу столичним колегам вирушили й співробітники черкаського гарнізону ДСНС та три одиниці техніки.

Натомість заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко наголосив, що компетентні органи мають більш чітко поінформувати населення щодо причин забруднення повітря – чи це продукти горіння чи промислові викиди.

– Ви говорите про те, що задимлення викликане горінням торфосховищ – так це ж за 200 кілометрів. Якщо ви думаєте, що це тягне з Києва, то я в це не вірю, – зауважив Станіслав Анатолійович. – Таке забруднення повітря в Черкасах сталося вперше, тож треба ще досліджувати чим воно викликане й чи носить загрозу для жителів міста?..

Разом із тим, як повідомив заступник начальника міського управління ГУ Держсанепідемслужби в області Дмитро Сірідченко, на минулому тижні їхня служба дослідила атмосферного повітря в чотирьох мікрорайонах міста: на Митниці (вул. Гагаріна, 55), в центрі (вул. Хрещатик, 213), у Південно-Західному (вул. Ярославська, 200) та на Хімселищі (вул. В. Чорновола, 120).

– Ми дослідили повітря на вміст чадного газу, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду. Тоді лабораторія зробила по 12 проб і виявила перевищення в 2,5-2,7 разів концентрації в повітрі чадного газу. Того ж дня (15 жовтня) провели повторні дослідження й о 15:45 – заміри не показали перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у атмосферному повітрі, – поінформував він.

За словами Дмитра Сірідченка, виявити джерело такого інтенсивного задимлення насправді дуже складно. Водночас, малоймовірно, що викиди на якомусь із промислових підприємств міста могли «накрити» димом усі Черкаси й до Червоної Слободи.

 

Реклама