У Черкасах візьмуться за впорядкування вивісок та зовнішньої реклами

budynok - torgivli
besplatka_728_90_ukr

На фасадах будівель у Черкасах планують упорядкувати вивіски та зовнішню рекламу. Для цього, передовсім, беруться за створення збірника з чіткими вимогами до їх розміщення. У суботу, 22 вересня, о 10.00 відбудеться перша зустріч-обговорення «Черкаські вивіски: перезавантаження», на якій, власне, і напрацьовуватимуть вихідні данні для оновлених правил. Долучитися до неї може будь-хто охочий. Проводитимуть її у форматі «світового кафе» за адресою: вул. Б. Вишневецького, 17, пишуть на сайті Черкаської міської ради.

39932505_847534842037053_5873000707900047360_n

Як розповів начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук, подібний досвід впорядкування фасадів наразі запроваджений у Львові, Одесі, Харкові, Чернівцях та Івано-Франківську.

– Такий документ Черкасам, однозначно, потрібен, – переконаний він. – На жаль, у нашому місті часто зустрічається дисонанс у розміщенні вивісок, одна «сперечається» із іншою. Йдеться, для прикладу, про негармонійну кольорову гаму, дуже часто вони не масштабовані до тієї архітектури, де вони розміщені, габарити й шрифти теж не завжди узгоджені. Усе це шкодить міському простору. Треба більш уважно ставитися до того, що ми розміщуємо на будівлях. Бо вивіска може стати як окрасою, так і вбивцею фасаду.

Захід, за його словами, складатиметься із двох частин: теоретичної та практичної. Під час першої учасники розглянуть нинішню ситуацію з вивісками в обласному центрі, експерти з інших українських міст розкажуть про досвід організації вивісок та реклами на фасадах в їхніх населених пунктах. Водночас, фахівці столичного рекламного агентства «I am idea» поділяться інформацією про те, як впливає вивіска на психологію покупця.

Під час практичної частини зустрічі присутні стануть учасником однієї із команд, де разом з модераторами зможуть запропонувати своє бачення та ідеї нових правил розміщення вивісок. Напрацювання з зустрічі ляжуть в основу нового збірника.

– Ми будемо намагатися максимально залучити підприємців, громаду та  рекламні агентства до обговорення, – розповів Андрій Поліщук. – Таким чином вони зможуть працювати над створенням правил гри. Звісно, аби змінити ситуацію в цьому напрямку, потрібен час. Утім, ми можемо напрацювати інструмент, який дозволить тим, хто бажає зробити якісну вивіску чи фасадну  рекламу зрозуміти, як це краще втілити у життя.

За його словами, у майбутньому довіднику разом із правилами планують зібрати візуалізовані норми в графічному вигляді.

Проект реалізовуватимуть Черкаська міська рада спільно з громадськими організаціями «Вивіска.LAB», ПроМолодь, CEUREN.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить