У Черкасах з’явилася “Алея дружби”

У Черкасах з’явилася “Алея дружби”
в Новини, Суспільство

“Алея дружби” близько з 50 дерев катальпи з’явилася сьогодні в парку Хаміків. 

Висадити дерева завітали громадські та екологічні активісти, представники обласної і міської влади та мешканці Черкас.

aleja4

aleja6

На висадку алеї також були запрошені гості з Америки, зокрема відома громадська діячка, фотограф зі США Кендес Ноулен. Тому і назва “Алея дружби” є символічною, оскільки уособлює дружбу між українцями і американцями, обласною та міською владою.

aleja5

Метою такого заходу в першу чергу є популяризація екологічної свідомості громадян, відзначає відома черкаська екоактивістка Людмила Ткаченко. Разом з  Громадською радою при Черкаському обллісхозі, яку вона очолює, та обласним управлінням лісового господарства, вони виступили ініціаторами висадки катальпової алеї.

 – Кожну весну і кожну осінь ми проводимо якісь заходи із озеленення Черкас. Поспілкувавшись із директором парків, головним міським екологом, з’ясувалося, що саме цей парк потребує озеленення, – розповідає голова громадської ради при Черкаському обллісхозі Людмила Ткаченко.

aleja2

Щоб дерева вижили, за ними потрібен догляд, тому пані Людмила наголосила, що вона направить на міського голову лист, в якому проситиме зобов’язати КП “Дирекція парків” доглядати за цією алеєю.

 – Найголовніше – це догляд за цими деревами. Якщо їх не забуватимуть поливати, то дуже високі шанси, що ця алея приживеться, – додає екоактивістка.

Висловив надію, що парк Хіміків прикрашатиме катальпова алея і керівник комунального підприємства “Дирекція парків” Микола Бондаренко.

 – Ми розмітили луночки, щоб алея була рівненька, в парку є доступ до води: ми зараз саджанці поллємо і надалі будемо поливати, тому, сподіваюся, алея приживеться. Катальпа – це в принципі паркове дерево, воно дуже красиво квітне і буде виглядати тут досить пристойно, – відзначив Микола Бондаренко, додавши, що такі акції дуже позитивно впливають на розвиток екологічної свідомості містян.

До висадки дерев долучилися навіть діти.

aleja3

DSC_0809

Довідка.

Представники роду Катальпа ростуть у природних лісах Північної та Південної Америки, Азії. Завдяки великому листю, оригінальним квіткам, катальпа (дерево або чагарник), користується попитом і у садівників.

Рід Катальпа представлений 13 різними видами. Одні з них потрапили на території Європи, України та Росії з Америки, інші з азіатських країн, Японії та Китаю.

Типові представники роду — то дерева або чагарники з дуже великими листками. Форма листя — овал. Зустрічаються представники з листям у формі серця. Саме такі листя уособлювали в індіанських казках серця воїнів. Квітки у дерева дуже ароматні. Це великі дзвіночки, частіше білі, з цятками і смужками. Цвітіння досить тривале, припадає на червень – липень.

Після відцвітання на їх місці з’являються плоди — стручки. Довжина плодів у деяких видів сягає півметру, ширина до 1,5 см. Здалеку вузькі і довгі стручки нагадують спагетті або макарони, що звисають з гілок. В ареалах природнього проживання катальпа може досягати висоти 40 метрів.

Деякі дикорослі види є джерелом цінної деревини, схожої за характеристиками з деревиною дуба. Але у садівників України катальпа отримала визнання саме завдяки привабливій зовнішності, прекрасним квітам і листю, химерним плодам.

286079_original

Доросла катальпа

Реклама