У Черкасах збирали пропозиції до законопроекту про соціальний захист АТОвців

19141761_10207275357641606_1929781783_n-710x434

Наразі в обласній адміністраціі проходять громадські консультації на тему «Соціальний захист бійців та членів їхніх родин». Захід ініційований ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», об’єднує вдів та матерів загиблих учасників АТО, бійців та ветеранів АТО, їхні сім’ї, організації ветеранів АТО та родин загиблих з різних областей і регіонів України.

Громадські консультації в Черкасах стануть другим заходом кампанії вирішення проблеми соціального захисту бійців, яка розпочалася у Житомирі і охопить 7 регіонів України.

На початку наради керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко зазначив, що метою наради є в першу чергу обговорення соціального статусу бійців АТО Черкащини та їх сімей. На захід прийшли представники громадських організацій області, волонтери та родичі загиблих бійців.

- В нашій області є три програми, які тим чи іншим чином стосуються учасників АТО. Це комплексна програма, програма «Турбота» і третя — програма забезпечення АТОвців пільгами на житло, — сказав перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. — Минулого року було два таких кредити. А станом на сьогодні в черзі на цей кредит до 70 осіб.

Крім цього, з бюджету виділяються кошти на поліпшення умов проживання сімей учасників АТО. Також створено Центр реабілітації для учасників АТО.

До того ж, додав Віталій Коваль, АТОвці долучаються до роботи з молоддю, зокрема, старшокласниками. Черкащина першою впровадила нагороду «Відмінник захисту Вітчизни». За словами посадовця, така ідея сподобалася міністру освіти та науки України Лілії Гриневич, і подібна ініціатива вже розробляється на рівні міністерства.

- Ми вже три роки працюємо в Черкасах і маємо тут свій філіал. Його керівник — дружина загиблого АТОвця Ложешнікова Олена. Дякуючи їй, ми возимо сім’ї загиблих бійців у Черкаси. Ми вдячні черкащанам за те, що завжди нас душевно зустрічають, — сказала голова ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО» Наталія Московець.

За словами пані Наталії, наразі захист прав АТОвців передбачений кількома законами, і всі вони різні. На її думку, це все можна систематизувати, спростити і розробити в окремий закон. Наразі збираються пропозиції громадськості по різних містах. Це має бути універсальний законопроект, своєрідний «кодекс», який містив би відповіді на всі нагальні питання, незалежно від того, в якому регіоні їх потрібно вирішувати.

- Ми маємо показати владі, чоно саме ми хочемо, зібрати пропозиці від громадськості, — зазначила вона.

Дехто з присутніх висловив пропозицію стосовно того, щоб цим законом до бійців прирівняли і волонтерів. Однак цьому заперечив волонтер В’ячеслав Скічко.

— Наша організація, думаю, як і більшість волонтерів, проти надання волонтерам статусу учасника бойових дій. Адже хтось побував там один раз, а хтось їздить три роки. Волонтерство передбачає добровільну допомогу, а не якісь статуси, — пояснив він свою думку.

У свою чергу Віталій Коваль відзначив, що нині актуальним є також виділення землі учасникам АТО. За словами Ольги Литвин, яка представляє Житомирську філію організації, це питання є проблемним по всій Україні.

- Всі наші права розписані по окремих підзаконних актах, які часто суперечать один одному, — зазначила вона. — Житомир — одне із перших міст за кількістю загиблих. І багато сімей до цього часу не мають статусу родини загиблого учасника АТО.

Це, за її словами, пояснюється тим, що не всі жінки можуть ходити й добиватися правди, а невідповідності в законодавстві лише погіршують цю ситуацію.

Родичі загиблих порушили й питання пільгового проїзду. Так, вони навели факти, коли їм, як членам сімей загиблих в АТО, відмовляли в безкоштовному проїзді, мотивуючи це тим, що цю норму відмінили і безкоштовно можуть їздити лише безпосередньо учасники АТО.

Представниці ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО» зазначили, що будуть проаналізовані програми для учасників АТО, які реалізуються в Черкасах.

- Наша мета — зібрати кращі практики з регіонів України і підписати меморандум про співпрацю, — сказала Ольга Литвин.

Пропозиції найкращих практик та рекомендації від громадськості будуть використані для розробки окремого законопроекту і представлені у Міністерстві соціальної політики та парламентарям у Верховну Раду.

З меморандумом запропонували ознайомитися присутнім на заході представникам громадських організацій і при бажанні підписати його.
- Якщо нас, жінок, підтримає вся країна, тим більше чоловіки, цей законопроект можна буде розробити швидше, — сказала Ольга Литвин.
Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить